• Неодамнешно
  • -5 %
20PCS минијатурни тип вертикална 3.2x4.2x2.5 такт switch 4 pin Ре-проток solderable акција сила 250GF

20PCS минијатурни тип вертикална 3.2x4.2x2.5 такт switch 4 pin Ре-проток solderable акција сила 250GF

DEN 119.00
DEN 124.80

Количина на стоки
Тековен


минијатурни тип вертикална 3.2x4.2x2.5 такт switch 4 pin Ре-проток solderable акција сила 250 GF
Големина : 3.2x4.2x2.5 mm
Оценка : DC12 V 50m A
Век : 100,000 циклуси
Оперативен сила : (250)+/-50gf

Други карактеристики

Тип На Објект:
Прекинувачи
Тип На Прекинувач:
Притисни Копче За Префрлување
сертификација:
CE,RoHS
Карактеристики:
Вертикална
Бренд Име:
RTLECS
Гаранција:
10 години
Број На Модел На:
3x4x2
Тип На Производ:
Тактилни Префрлате
Функција:
Вертикална
Сила:
250 GF
Големина:
3.2x4.2x2.5mm
Иглички:
4

Најдобри понуди