• Неодамнешно
  • -15 %
5pcs/многу 13x19 mm KCD SPST 4PIN Snap-in за исклучување Позиција Snap Брод Рокер Switch 6A/250V Висок Квалитет на Бакар нозе

5pcs/многу 13x19 mm KCD SPST 4PIN Snap-in за исклучување Позиција Snap Брод Рокер Switch 6A/250V Висок Квалитет на Бакар

DEN 82.00
DEN 96.00

Количина на стоки
Тековен


Спецификација
1. Оценка : 10 A125 VAC;6 A250 VAC
2. Контакт Resitance : 35m max
3. Изолација Resitance : 500 VDC 100 мин
4. Dielectric Сила : 1500 VAC,1minute
5. Оперативен Температура : -25 +85
6. Електрични Живот : 10000 Cycles
7.дупка големина : 13*19mm

Други карактеристики

Тип На Објект:
Прекинувачи
Тип На Прекинувач:
Рокер Префрлате
Карактеристики:
4pin 2 опрема
Гаранција:
1year
Број На Модел На:
KCD1-104
сертификација:
CCC
Бренд Име:
YSearchGlobal
Материјал:
Пластични

Најдобри понуди