• Неодамнешно
10 пара MC4 терминал pin за PV pin за MC4 конектор

10 пара MC4 терминал pin за PV pin за MC4 конектор

DEN 138.24

Количина на стоки
Тековен

Соларен панел конектор : целосно Компатибилен со мулти-поврзете конектор Материјал 99.9% Бакар Контакт материјал Бакар Отпор помалку од 0.4 mm Игла димензии 4mm sq Жица големина опсег 2,5 mm sq 4.0 mm sq 6.0 mm sq Потврдија TUV сертификација многу 10 пара (10 парчиња женски и 10 компјутери машки) (не вклучуваат MC4 конектор)

Други карактеристики

Најдобри понуди