• Неодамнешно
  • -5 %
led Драјвер глобална напојување за AC100-240V да 24V DC 1А 2А 3А 5A 10A 15A 20A 30A 40A 50A Адаптер за LED Лента светлина Снабдување Трансформатор.

led Драјвер глобална напојување за AC100-240V да 24V DC 1А 2А 3А 5A 10A 15A 20A 30A 40A 50A Адаптер за LED Лента светлина

DEN 260.00
DEN 273.60

Количина на стоки
Тековен

Спецификација : Влез : 100~240 V AC, 50/60 Hz Излез : 24 V DC Материјал : метал Струја : 1.25 A(1А) 2А 3А 5 A 10 A 15 A 20 A Моќ : 15 W-720 W Фрекфенција : 50 / 60 Hz Сертификат : CE, ROHS Врска : L, N : AC моќност GND : DC излезна "-" V : DC излезна "+" +V / ADJ : Прилагодување на излезниот напон за Безбедност на Усогласеност : CCC/ FCC / CE Работна Температура : 0~40 Температура на Чување : -20~60 Амбиентниот Влажност : 0~95% Не-Кондензација Како да се пресмета Поддршка max LED Лента Должина :
Претпоставка :
Вашиот LED Лента 60 LEDs/m, и секоја ПРЕДВОДЕНА 0.2 W, а потоа се пресмета max LED Лента Должина : 0.2 W/LED × 60 LEDs/m=12 W/m, 24 W(овој оглас)÷12 W/m=2m,
Така, Поддршка на LED Лента(60 LEDs/m, 0.2 W/LED) Должина (Max)=2m

Други карактеристики

Напон:
24V
тековната:
15A, 20A, 10A, 1A, 2А, 3А, 5A
Тип На Објект:
Осветлување Трансформатори
Број На Модел На:
12V 24 V ВОЗАЧОТ
сертификација:
CQC,CE,CCC
Приклучок Тип:
Никој
Материјал:
Алуминиум
Излезниот Напон:
DC 12V DC24 V
Влезен Напон:
ac 100-240v
Тежина:
0.1kg
Повратен Сигнал:
DC
Гаранција:
1
Влезниот Сигнал:
AC

Најдобри понуди