• Неодамнешно
Белење на заби,Забен X-Ray Филм Гледачот Читателот Digitizer Скенер USB Конекција

Белење на заби,Забен X-Ray Филм Гледачот Читателот Digitizer Скенер USB Конекција

DEN 4986.24

Количина на стоки
Тековен

Белење на заби,Забен X-Ray Филм Гледачот Читателот Digitizer Скенер USB Конекција
Опис :
Производот се користи за Х-ray филмови ќе бидат претворени во слики на компјутерот се прикаже излез. Ова ќе биде погодна за лекарите ако болеста, да се подобри комуникацијата со пациентите, овозможувајќи им на пациентите да го унапредат нивното разбирање на болеста, да се подобри ефикасноста на работата.
Карактеристики :
Тоа може да се пренесат сликите во КОМПЈУТЕР директно преку USB-кабел и потоа сликите ќе префрлете на дигитален еден веднаш.
Тоа може да прочитате било стандард Х-ray филм и организира целиот устата и забите позиција на табелата со софтверот.
Може да се направи цевка на забите мерење, агол на забите мерење, делумно проширување и дополнителните засилување сите ќе бидат на располагање.
Може да се прилагоди на контрастот на сликата, леснотија и боја.
Слики може да се третираат да се замаглени, наострен, се јават и лажни colorized.
Секој позицијата на забите реден број може да се покажа дека кога притискање на стандардниот преглед на орални позицијата на забите слика.
Може да се направи слика на X-ray филм се пренесени, зачувани и да се прилагоди.
Тоа може да се трансформира поврзани податоци во компактен диск со цел да се зачуваат.
Спецификација :
Напојување : DC 5 V(Обезбедени од PC)
Внесување на струјата : 300m A
Сигнал излез : USB 2.0(сите се дигитализираат)
Резолуција : 1600(H)*200(V)
Кабел должина : 3 M
Уредот Големина на : 70*84*80(mm)
Пакет листата :
1× X-Ray филм reader
1× USB кабел
1× упатство
1× Возачот диск
Задржи Во Допир! Ако постои нешто што може да ви помогне.
Брз одговор!Добри Услуги На Клиентите!
Задоволни?многу многу добар 5 ѕвезда повратни информации е многу добредојдени! Проблем? Не грижете се,да се задржи во допир пред да остават негативен,секое нешто ќе се решат надвор прекрасно! 100% Високо Квалитетни услуги на клиентите!

Други карактеристики

Бренд Име:
denshine
Големина:
Moderate
Број На Модел На:
189188
Состојка:
за
Тип На Објект:
Белење На Заби
НЕТО-WT.:
за
Состојба:
Нови
Тип:
Х-Ray Филм Гледачот Reader
SKU:
189188
Потекло:
Кина

Најдобри понуди