• Неодамнешно
  • -0 %
За Еднократна Употреба Вшмукување Орален Брис Орална Хигиена Вшмукување Систем Во Комбинација Спутум Aspirator Вшмукување Брис Сунѓерот Четка За Заби

За Еднократна Употреба Вшмукување Орален Брис Орална Хигиена Вшмукување Систем Во Комбинација Спутум Aspirator Вшмукување

DEN 858.00
DEN 858.24

Количина на стоки
Тековен

Во врска со производот е СЕРТИФИЦИРАН : Безбедно, мека, стерилни и unflavored орален брисеви, за користење на дневна орална нега и апарати за домаќинство, залихи, електронската индустрија. На пример, возрасни орална грижа и дете орална грижа, а во некои случаи и за миленичиња орална нега. ЕДНОСТАВЕН ИЗГЛЕД И ДОБАР КВАЛИТЕТ : во облик на заби, добро чувство на допир. СТП Сунѓер (пена главата) + вратило +устата РАЗЛИЧНИ ФУНКЦИИ : Нежно ги чисти, moisten и освежување на устата, забите и непцата поради стоматолошки материјали, забите чувствителност или болест, achieveing ефектот на заштита и чистење на оралната нега. КОРИСТЕЈЌИ МЕТОД : Комбинираат со вшмукување машина, Moisten пена врвот со вода или миење на устата, а потоа нежно тријте го брисеви низ секој на површината на забот и да се подигне пена гребени ефикасно да се отстранат некои храна остатоци и слуз и така натаму. НАЧИН НА ЧУВАЊЕ : да се Чува на суво место и да се избегне светлина. Се сеќавам тоа е за еднократна употреба производ за вашата секојдневна употреба. Предност : Munkcare е професионална производителот вшмукување брис, тие се стерилни, unflavored Медицински брисеви за употреба во орална медицина. Погодна за собирање на примероци, примена на течности и гелови, средства за чистење, или други орални процедури. Поставените пена сртовите на брисеви се овозможи тоа да се постигне полесно отстранување на честичките и слуз од усната празнина. На брисеви се поединечно завиткани со цел да се зачува нивната sterilitiy и да остане погодни за употреба во чиста животна средина. Овие еднократна употреба орален брисеви се со висок квалитет за еднократна употреба објекти за професионална употреба, но може да се примени за да се хоби активности, како и.
Спецификација : 1.пластични стап : ABS стап 2. ISO13485, CE approvaled 3.Пена сунѓерот Густина : 25kg/м3 4.боја : бела, зелена, розова, жолта, сина, црвена,портокалова, може да биде choosed. 5.Пакет : opp вреќа еден спакувани. Настава :
Се користи за : А нежни усни брис за пациент со ограничени орална доза. Често се користи за ракот на пациентите, како и. Совршен за домашна нега, болницата и дом за употреба. Чување : да се Чува на суво, кул место и да се избегне сончева светлина по потреба и други видови ве молиме контактирајте со нас

Други карактеристики

боја:
10pcs, 30pcs, 50pcs, 100pcs, 200pcs
Тип На Објект:
Белење На Заби
Број На Модел На:
MK003
Бренд Име:
MUNKCARE
Состојка:
пена глава
Големина:
Moderate
НЕТО-WT.:
10g

Најдобри понуди