• Неодамнешно
YSILVER76# Антибактериски сребрени ткаенини, Плетени Бамбус ткаенина

YSILVER76 Антибактериски сребрени ткаенини, Плетени Бамбус ткаенина

DEN 727.68

Количина на стоки
Тековен


Pls забелешка :
1sqm е за ( 66cm долго, 150-155cm широк)
10square за метар ( 6.6 метри,, 150-155cm широк )
pls според вашите потреби, со цел на ткаенини.
YSILVER76# Антибактериски сребрени ткаенини, Плетени Бамбус ткаенина
Карактеристики :
Производ Бр. : YSILVER76#
Материјал : СРЕБРЕН FIBER10% Bamboo82% SP8%
Тежина : 113g/метри
Ширина : 152cm
Боја : сива
Fuction : Анти-бактериски /Anti-static/проводници
Се користи за : долна облека/Дуксери/T-shirt
Нега :
Машина перат со студена вода(под 30 centi-степен)
Не железо
Не белење
Без хемиски хемиско чистење
Се користи за : облека;hometextile;торби;
Производ функција :
1 .анти-бактериски перформанси
2.antistatic сопственост на antistatic
3.АНТИ-МИРИС
4.силни антибактериски
5.сите природни
6.сребрени влакна топлинска изолација својства
7.сребрени влакна за здравствена заштита функција
8. Боја сребрена влакна одговара
1. Сребрени влакна и бамбус влакна, и двајцата имаат одлични антибактериски, го запре мирис и Анти мите својства.
2. Бамбус влакна е широко се користат во hometextile производи и underwears, бидејќи нејзината мека рака, чувствуваат добро влага апсорпција и влага releasability , автоматски прилагодете го балансот на телото влажност, во исто време, со висока концетрација на негативни јони.
Ткаенина покажува :

Други карактеристики

Функција:
Анти-Бактерии
Бренд Име:
БЛОК EMF
Тип На Производ:
Бамбус Влакна Ткаенини
Тип:
водат ткаенина
Стил:
Обична
Плетени Тип:
weft
Велур Ткаенина Тип:
/
Шема:
Unbleached
Ширина:
152cm
Техника:
Плетени
Материјал:
SILVERFIBER10% bamboo82% SP8%
Број На Производ:
YSILVER76#
Материјал:
SILVERFIBER10% bamboo82% SP8%
Тежина:
113g/метри
Ширина:
152cm
боја:
Сива
fuction:
анти-бактериски / анти-статички
користат за:
долна облека /, T-shirt

Најдобри понуди