• Неодамнешно
  • -10 %
2015 година нови традиционалните кафена и бела plaid 50cmx160cm/парче tela за постелнина облека tilda quliting комбинација tecidos

2015 година нови традиционалните кафена и бела plaid 50cmx160cm/парче tela за постелнина облека tilda quliting комбинација

DEN 202.00
DEN 224.64

Количина на стоки
Тековен


Име на производ : памук ткаенини
Карактеристики : кожа-friendly 100% памук twill, ситни.
Употреба : општи дебелина, мека,добар квалитет,погодна за летен маица,фустан,панталони, бебешка постелнина лист за шиење,
децата bibs, детска облека,quilting,крпеница,tilda кукла за шиење и други проекти.
Портретирани како слика се прикажани
Ткаенина Ширина : 63"/ 160cm
Пакет Содржина : котираните цена е за половина метар (160cmx50cm).
Ве Молиме Љубезно Ве Молиме Имајте Во Предвид :
1) намален за рака (+-2cm грешка)
2) мало боја разлика може да постои поради светла, камера и различни прилагодувања на екранот.
3) како ќе се намали на ткаенини : Ако купувате 1 парче, ќе се намали половина метар (160cm * 50cm) Ако купувате 2 парчиња, ќе се намали еден метар (160cm * 100cm) Доколку купите 3 парчиња, ќе се намали еден метар и половина (160cm * 150cm) ...
Ние ќе ги намали континуирана парче, ако цел повеќе од 1 парче.
овие материјали се намали според големината, но не шема,па не може да бидете сигурни дека сите заврши модели ќе бидат вклучени

Други карактеристики

Техника:
Ткаени
Ширина:
160cm
Материјал:
100% Памук
Стил:
Twill
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Шема:
Печатени
Велур Ткаенина Тип:
no
Функција:
Еко-Пријателски
Бренд Име:
booksew
Nonwoven Техника:
no
Тип:
памук twill farbric
Плетени Тип:
no
Употреба:
за шиење облека, постелнина, quilting, крпеница, занаети,tilda кукла
ткаенина, крпа, текстил:
Дома Текстил
Материјал:
100% памук twill
дизајн:
Plaid
Бесплатен превозот :
бесплатен превозот до 68 земји
Ткаенина Ширина:
160cm
Пакет Содржина:
50cmx160cm

Најдобри понуди