• Неодамнешно
  • -40 %
Печ Железо-На Облека Божиќ Елени Parches Ropa Печатење од Страна на Домаќинство, Железо, T-Shirt Diy Декорација Applique На Облека 17x24Cm

Печ Железо-На Облека Божиќ Елени Parches Ropa Печатење од Страна на Домаќинство, Железо, T-Shirt Diy Декорација Applique

DEN 86.00
DEN 143.04

Количина на стоки
Тековен

Добредојдовте на закрпи дома Печ Железо-На Облека Божиќ Елени Parches Ropa Печатење од Страна на Домаќинство, Железо, T-Shirt Diy Декорација Applique На Облека 17x24 Cm Купување Совети : 1,Цел повеќе од $6, ние ќе ви ја испратиме следење на број(освен далечна земја); 2,Пакет се вклучуваат : 1 buc МИЛЕНИЧЕ печ(ако сте треба мали подароци,контактирајте со нас); 3,Ние сме високо очекува да ги споделите вашите DIY достигнување ,добредојдени да се покаже во вашата повратна информација; 4,Ние имаме свои фабрика, поддршка на Сите видови на Сопствени Направени,donot двоумете се да соработуваат со нас.
За Домаќинство во Песна АЛАТКА : 1,Пеглање Подлога 2,Електрични песна( не пареа железо) 3,Separater Хартија Чекори : 1,пеглање Подлога на платформа. 2,Плочка облека во Пеглање подлога. 3,моделот На позиција што сакате да го залепите. 4,Исклучете го на пареа, temperrature на 130-150 степен. 5,10-15 секунди со победи. 6,Откако ќе се Излади ,откине menbrance . 7,Ако не е Пеглање непроменети, повторете го чекор 5. 8,алал да му е, модели завршување.
За преносот на Топлината Машина 1, Поставување на температурата, топлина притиснете машина. 2, Облека рамно на Пеглање одбор. 3, Стави преносот на топлината, нагоре модели. 4, Handes собори цврсто за 10 секунди. 5, Лево handes, искинале menbrance милениче, веднаш . 6, модели на облека menbrance присутни.

Други карактеристики

Тип На Производ:
Закрпи
Техника:
Печатени
Функција:
Рачно Изработени,Еко-Пријателски
Големина:
17x24cm
Бренд Име:
Colife
Стил:
Железо-На
Број На Модел На:
НД-113
Име:
Термички Трансфер Печатени Закрпи
Перат:
Yes
Користат За:
Облека, Капа, Чорапи и така натаму
нов дизајн:
Пегла На Налепници
Луѓе:
Деца,Девојка,Момче,Жена,Бебе,Убавина
Лепенки за toppe:
издржлив

Најдобри понуди