• Неодамнешно
  • -20 %
Вистински Чиста 999 Sterling Silver Круг Монистра Среќа Црвено Јаже Shambala Хривнија За Човекот&жените Adjusstabe String Подарок Бесплатен Превозот

Вистински Чиста 999 Sterling Silver Круг Монистра Среќа Црвено Јаже Shambala Хривнија За Човекот&жените Adjusstabe String

DEN 304.00
DEN 380.64

Количина на стоки
Тековен

Повеќето луѓе на запад дојде да знаете за црвеното string нараквица, кога првпат го виде тоа на поп иконата Мадона е (и неодамна Леонардо е) зглоб. Познати личности или влијателни луѓе имаат способност да се влијае врз луѓето до таква мера, дека ние со тенденција да се движат сите видови на размислување на backseat, и ние го имитираат нив без ниту еден мисла! Непотребно е да се каже, луѓето почнаа да носат оваа нараквица, имитира Мадона, и на тој начин го носи црвено хривнија стане модна изјава. Сепак, малку луѓе не сфаќаат дека носи една, всушност има многу позитивни ефекти на умот и телото. Во Кинески и многу од Источните религии, на нишка на хривнија се верува дека имаат магични моќи и на тој начин човек кој носи тоа ќе го види својот живот се менува за добро. Тоа е причината зошто, во повеќето Источни земји, црвениот string хривнија се носи од страна на луѓето, за да ги најдете нивните soulmates, да станат успешни во нивните кариери, за подобрување на нивните односи, и да се заштитат себе си против сите расипано работи во животот.
[xlmodel]-[производи]-[29982]
[xlmodel]-[производи]-[29982] најпопуларниот
[xlmodel]-[фото]-[0000] Производот Фотографии

Други карактеристики

Бренд Име:
WKOUD
Нараквици Тип:
Шарм Нараквици
Пол:
Унисекс
Затворач Тип:
Чипка-Up
Стил:
Етнички
Материјал:
Памук
Поставување Тип:
Никој
Синџир Тип:
Јаже, Верига
Компатибилност:
Сите Компатибилен
is_customized:
Yes
Метали Тип:
Сребро.
Тип На Објект:
Нараквици
Парична казна или Моден:
Моден
Сребро тип:
999 sterling silver

Најдобри понуди