• Неодамнешно
  • -29 %
KOWELL Ретро Скара Мотоцикл Светлата Покритие за Харли Дејвидсон Спортските XL883 XL1200 2004-2014 Светилка Капи Светлата Grilles

KOWELL Ретро Скара Мотоцикл Светлата Покритие за Харли Дејвидсон Спортските XL883 XL1200 2004-2014 Светилка Капи Светлата

DEN 1119.00
DEN 1576.32

Количина на стоки
Тековен


KOWELL Ретро Скара Мотоцикл Светлата Покритие за Харли Дејвидсон Спортските XL883 XL1200 2004-2014 Светилка Капи Светлата Grilles
Карактеристики :
Заштита на вашите предни светла стаклена леќа од кршење и гребење. Силен ритам и многу издржливи. Направи вашиот мотор повеќе уникатни и кул. Гроздобер стил, се покаже од вашиот прекрасен естетски и вкус. Материјал : Висок Квалитет 7075 Палка Алуминиум Светлата Скара Надворешниот Дијаметар : 16.5 cm Внатрешен Дијаметар : 14.5 cm Одговара за Харли Дејвидсон Sporter XL883 XL1200 2004-2014 ( 5 3/4" светла ) инструкции за Инсталација :
Отстранување на оригиналниот светлата фиксна прстен, отстранете го фарови автобус приклучок (светлата автобус приклучок во резервоарот подолу), во собата во изменета фиксна прстен сенка, Покриени Светлата Скара вртливата планината
Пакет се Вклучени : 1 x Светлата Маска

Други карактеристики

Тип На Објект:
Светилка Капи
Објектот Тежина:
Make your motorcycle more unique and cool.
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CCC
Автомобил модел:
за Харли Дејвидсон Спортските XL883 XL1200 2004-2014
Бренд Име:
KOWELL
Објектот Дијаметар:
As the picture
Специјални Функции:
Заштита на вашите предни светла стаклена леќа од кршење и гребење
Материјал Тип:
Алуминиум / Трајни / Лесно да се инсталира
Објектот Висина:
0inch
Име На Модел:
5-3/4inch Ретро Скара Мотоцикл / Мото Велосипед Светлата Светилка Маска
Објектот Ширина:
0inch
Објектот Должина:
0inch
Модел Година:
Гроздобер стил, се покаже од вашиот прекрасен естетски и вкус
боја:
Црна
погоден:
за Харли Дејвидсон Спортските XL883 XL1200 2004-2014
испорака:
Freeshipping со песна бројот & целосно следење на информации.
Тип:
Мото Велосипед Светлина Заштитник Скара Покрие Случај Capa Guard

Најдобри понуди