• Неодамнешно
  • -41 %
White & Топло Бела 48 LED Далечински Управувач Отворено Осветлување со ПИР Сензор за Движење IP65 Водоотпорен Градина Улица Соларна Светилка

White & Топло Бела 48 LED Далечински Управувач Отворено Осветлување со ПИР Сензор за Движење IP65 Водоотпорен Градина

DEN 940.00
DEN 1593.60

Количина на стоки
Тековен

Ве молиме да ја наполните повторно пред нормално користење.8 V400m A Водоотпорен ниво IP65 време на Полнење >6 часа под 1000 W/㎡ стандард Осветлување време>6-10 часа Предупредува : 1. Всушност, durations на светлината зависи од изложеност на ниво на сончева светлина, географската локација, временски услови и време на дневна светлина. ★ Осветлување време под индукција : Проширување за 10 секунди по примен, времето ќе биде ре-клокнат ако продолжување на времето не е завршена, но повторно индукција. Кога производот не е во употреба за долго време, ве молиме да се извади батеријата и чувајте го во сува или ладно место за да се избегне какво истекување. 2) Притиснете го вклучите повторно, LED светилка ќе флеш два пати, отворете го "Тело индукција + го исклучите" режим. Ако батеријата е исцрпен, светлината светилка ќе флеш. Полнете ја батеријата со секои три месеци во време, за да се обезбеди тоа не е оштетен и истекување.8 V1400m A Работа тековната под Слабо светло шема : 3.White & Топло Бела 48 LED Далечински Управувач Отворено Осветлување со ПИР Сензор за Движење IP65 Водоотпорен Градина Улица Соларна Светилка Спецификации ● Соларен Панел : 5. Светлината е силен кога луѓето одат преку сетилните област, последните 10 секунди, или за да го исклучите автоматски кога луѓето ја напуштат.5 v 360 MAH ● Енергетски ефикасни Конверзија го оценувате : 18% ● Батерија : Li-ion батерија 3. Ефектот ќе биде ослабен во raining дена. ★ Светлина контролна функција : колото ќе престанат да работат и прекинувачот е недостапен кога соларен панел исполнети со светлина, тоа ќе започне автоматски кога соларен панел не се исполнети со светлина. 4) Притиснете на прекинувачот четврти пат, исклучување на светлина светилка. На посилна од сончевата светлина, толку побрзо на полнење; подолго време на сонце, повеќе на власт во полнење.8 V30m A Работа тековната под Постојана светлина шема : 3. 3) Притиснете на прекинувачот трет пат, LED светилка ќе флеш два пати, отворете го "постојана светлина" шема, светлината ќе биде само половина од "Тело индукција" на владата, тоа ќе биде осветлување-исклучува автоматски по исклучување.7 V 2000m Ah x 1pcs ● Standby Струја : 5u A ● LED : 60m A / 28 Lm / SMD2835 * 48pcs 24pcs Бела светлина+24pcs Топло бела ● LED lumens : 450 Lumens ● ПИР Агол : 120° ● Производ димензии : 180*110*30мм ● Работна температура : -20℃~+60℃ ● CRI : >80% Функција Switch 1) Притиснете на прекинувачот 3 до 5 второ, се отвори на светлината светилка и ќе флеш два пати, дојде до "Тело индукција + Слабо светло" на владата, светлината е силен кога луѓето одат преку сетилните област, последните 10 секунди, или да стане Слабо светло кога луѓето ја напуштат.

Други карактеристики

Wattage:
white and warm white
Извор На Енергија:
Сончевиот
Е Светилки Вклучени:
Yes
Тело Материјал:
ABS
Гаранција:
2
Соларни Ќелии Тип:
Литиум Батерија
Број На Модел На:
SL2
Стил:
Модерна
сертификација:
CCC,CE
Бренд Име:
BRIGHTINWD
Карактеристики:
далечински управувач соларна светилка
Заштита Ниво:
IP65
Употреба:
Индустриски
Извор На Светлина:
LED Светилки
База Тип:
Никој
Напон:
12V
Е dimmable:
Yes

Најдобри понуди