• Неодамнешно
(3 Парчиња)Напојува Свет Светлата на Отворено-LED Пукам Стакло Топката Светлина - Декоративни Виси Светлина - Водоотпорна Дизајн-Бела Фенер

(3 Парчиња)Напојува Свет Светлата на Отворено-LED Пукам Стакло Топката Светлина - Декоративни Виси Светлина - Водоотпорна

DEN 658.08

Количина на стоки
Тековен


СПЕЦИФИКАЦИИ
-Соларен Панел : 2 V 60 MA
-Прекинувач : вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ (Под панел)
-Време на полнење : 6-8 часа во директна сончева светлина
-Работното Време : 5-8h со целосно наполнета
-Материјал : Нерѓосувачки Челик
-LED Сијалица : 1* Боја се Менува LED
-Мозаик Светилка Сенка Во Боја : Сина, Портокалова, Црвена, Зелена
- Батеријата : 1* 1.2 V 300m Ah АА Ni-CD Батерија
-Соларен Панел Големина : 11.8*11.8 инчи
-Производ Димензии : 2.95*2.95*6.69 инчи
-Работното Време : Целосно наполнета за 5-7 часа во текот на денот, се работи за повеќе од 6 до 8 часа во текот на ноќта
5 Најголемиот Дел Детали :
1.На сијалицата циклуси преку неговиот спектар од околу 7 бои во 30-35 секунди.
2.Должина на осветлувањето зависи од должината на сончевата светлина во областа можете да ги поставите.
3.Ако тие се во сончева светлина за 6-8 часа тие се исклучително светла и трае до зората. На запад дена тие не се толку светли и не траат толку долго.
4.Овие се индивидуални виси соларни светилки, не соларни string светла.
5.Без жици,но можете да ги исклучите во внатрешноста на батеријата и надополнување на тоа, ако во долг облачен ден.

Други карактеристики

Емитуваат Боја:
Променливи
Wattage:
0-5W
Извор На Енергија:
Сончевиот
База Тип:
Никој
сертификација:
FCC,CCC
Гаранција:
1 година
Употреба:
празник
Карактеристики:
Соларни Светла,Auto Боја Се Менува,Виси Светлина,Водоотпорна
Тело Материјал:
ABS
Извор На Светлина:
LED Светилки
Бренд Име:
RUOCLN
Број На Модел На:
3package-GlobeLights
Е Светилки Вклучени:
Yes
Е dimmable:
No
Стил:
Арт Деко
Напон:
12V
Соларни Ќелии Тип:
Литиум Батерија
Заштита Ниво:
IP33

Најдобри понуди