• Неодамнешно
  • -7 %
Метал Usb Флеш Диск 512GB 1TB 2TB Мини Пенкало Диск, Usb Стик Топла Продажба Pendrive 8GB-256GB Меморија за Складирање Флеш Картичка Синџир Подарок

Метал Usb Флеш Диск 512GB 1TB 2TB Мини Пенкало Диск, Usb Стик Топла Продажба Pendrive 8GB-256GB Меморија за Складирање

DEN 261.00
DEN 280.80

Количина на стоки
Тековен


(2)Одберете run.
(5) 1 TB/2 TB цена е премногу висока, систем не се опции за 1 TB/2 TB, ако треба 1 TB/2 TB, ве молиме контактирајте со нас да се зголеми двојно проверете цена. Причината за оваа разлика е начинот на кој производителите се пресмета megabyte на меморија.Како да знам дека моето USB флеш диск правилно да ја вметнете во USB-порта ?
Ве молиме бидете сигурни дека вашиот уред ментална на конектор биде правилно вметната во meddle на пластика.
(3)Внесете diskmgmt.Како да се спречи датотеки да бидат оштетени или загубени од USB флеш диск?
(1)силно препорачуваме да можете да го поврзете вашиот USB флеш диск да се задната страна USB порти на вашиот компјутер, и ве молиме да се избегне со користење на USB хаб или продолжување на кабел.магистерски и да кликнете на во ред за да го отворите disk manager. Овие фактори вклучуваат :
(1)Матична Плоча (Возач, Firmware)
(2)бројот и формат за пренесување на податоци, Оперативниот Систем (Верзија)
(3)Поврзани со хардвер ( односно USB кабел, мемориската и така натаму)
Сите овие фактори ќе биде забавување на брзината на трансфер.
Ако вашиот компјутер ќе го открие уредот, прв пат возачот инсталација процес ќе бидат прикажани во десниот агол на екранот. Можете исто така да користите управување со уредот за да се провери вашиот уред статус. Ако вашиот компјутер сè уште не може да се открие вашиот уред, ве молиме да се јават на конектор и внесете го повторно.
(6)Сега може да се отстрани вашиот USB флеш диск од USB порт. Ако сакате да се реши овој проблем, ве молиме следете ги инструкциите подолу за повторно да доделите USB Флеш диск почетна.
(6)повторно доделување на диск писмо уште еден кој не е користена со друг уред.Како можам да се отстрани за безбедност мојот USB Флеш диск во Windows работа системи?
Следниве чекори ќе ви покаже како да се отстрани за безбедност на вашиот USB флеш диск :
(1)се Најде на зелената стрелка икона во десниот агол на екранот
(2)Десно-кликнете на иконата и изберете безбедност отстранување на хардвер
(3)Одберете го USB флеш диск што сакате да ја отстраните, најчесто тоа го покажува со usb уред за масовна меморија, а потоа одберете usb mass storage по масажа дијалог доаѓа надвор.Зошто е дека USB флеш диск вистински капацитет за складирање на нешто помалку од спецификација за производ?
Сите чување на производот, ќе се прикаже пониска отколку изјави капацитетот на меморијата, кога тие се гледаат на компјутер.

Други карактеристики

Капацитет:
4GB, 8GB, 16GB, 32GB, 64GB, 128GB, 256GB, 512GB
Бренд Име:
Lalakie
Интерфејс Тип:
usb 2.0
Времето на пазарот:
Декември 2016 година
производ тежина:
30g
Тип На Производ:
Креативните
Стил:
Животно,Шише/Може,Нараквица,Куршум,Автомобил Копчето Картичка,Прст,Гитара,Lanyard,Ѓердан,Пенкало,Правоаголник,Робот,Стап
Број На Модел На:
usb флеш диск 512gb
Материјал:
Метал
Пакет:
Yes
Енкрипција:
No
Стил:
usb флеш диск 512gb
реалниот Капацитет на:
Yes
Гаранција:
1 година
сертификација:
CE,FCC,RoHS
Објектот:
usb флеш диск 512gb
Место на Потекло:
Шенжен,GuangDong,Кина

Најдобри понуди