• Неодамнешно
Двојно Вратило NEMA11 Stepper Моторни Двојна Вратило 0.6 Тело Должина 50mm

Двојно Вратило NEMA11 Stepper Моторни Двојна Вратило 0.6 Тело Должина 50mm

DEN 913.44

Количина на стоки
Тековен


Двојно Вратило NEMA11 Stepper Моторни Двојна Вратило 0.6 Тело Должина 50mm
Повеќе фотографии од NEMA 11 двојна шупливи вратило stepper моторни преземени од страна на нашата заедничка камера :
(Преземено од себе и без ГЛАСАЧКО место, па производ изгледа подобро од фотографијата.)
Примена на stepper моторни nema 11 двојна шупливи окното :
Stepper моторот може да се користи во областите како што се индустриски пренос контрола, прав пакување машина, CD-ROM читачи, ликвидација машина, печатење машина, машина за сечење, гравирање машини, принтери, плотери, роботика и други слични производи.
Функција Опис на nema 11 двојна шупливи окно : Ниско ниво на бучава Брзо прилагодливи Долг живот карактеристики Висок чекор агол точноста
Спецификација на двојна шупливи вратило nema11 stepper мотор :
На димензија и инсталации на двојна шупливи вратило stepper моторни nema 11 :
Поврзани Пребарување на stepper мотор :
мотор, stepper, мотор, stepper мотор, менувач stepper мотор, stepper насочена мотор, stepper моторни возачот, stepper возачот одбор, збег одбор, префрлување напојување, опрема мотор, Elektromotor, менувач dc мотор, редуктор мотор, електричен мотор, Getriebemotor, Хибридни stepper мотор, 2 фаза stepper мотор, nema 11 stepper мотор, nema 8 stepper мотор, nema 14 stepper мотор, nema 17 stepper мотор, nema 23 stepper мотор, nema 34 stepper мотор, nema 42 stepper мотор, nema 17 планетарен stepper мотор, nema 34 планета насочена stepper мотор, nema 51 stepper мотор. планетарните менувачот nema 17, планетарен менувачот nema 23, планетарен менувачот nema 34, планетарен менувачот nema 42
Разни stepper мотор во акции за селекција :
Водството жица режим на stepper мотор :
Вратило режим на stepper мотор :
Погон слика :

Други карактеристики

сертификација:
RoHS,CE
Тип:
Хибрид
Фаза:
2
Број На Модел На:
Stepper Моторни 28HS5006B4K-01
Одржување На Вртежен Момент:
0.1 м Н.
Чекор Агол(степени):
1.8
Тековната / Фаза:
0.6 На
Чекор Агол Точноста:
±5%
Отпор Точноста:
±10%
Температурата:
-20C~+50C
Dielectric сила:
500VAC/1 минута
Температурата Се Зголеми:
80C Max
Структура:
nema11 двојно шупливи вратило stepper мотор
Отпорност На Изолација:
100MΩ Мин.500VDC
Големината На Рамката:
NEMA 11, 28mm
моторни вратило дијаметар:
5mm
Моторни шупливи вратило дијаметар :
2mm

Најдобри понуди