• Неодамнешно
  • -27 %
Нови накладките Органско За Задните ЈАМАХА XVZ 1300 ТФ Кралската Ѕвезда Полноќ Потфат 2002-2011 Мотоцикл СОПИРАЊЕ ОЕМ ZPMOTO

Нови накладките Органско За Задните ЈАМАХА XVZ 1300 ТФ Кралската Ѕвезда Полноќ Потфат 2002-2011 Мотоцикл СОПИРАЊЕ ОЕМ

DEN 662.00
DEN 907.20

Количина на стоки
Тековен

Ние се наоѓа во Гуангжу, која во близина на Хонг Конг со најзгодно транспорт пристап на воздух се изразуваат и океанот превозот во светот.
Овие скутер накладките се направени во КИНА користење 30% бакар прав со тежина со јаглерод гранули .Одлична влошки на affortable цена.
Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни и неутрални повратни информации. Директни ОЕМ fitment
Пакет : 1 Пар x накладките (Како на сликата)
ZP Сопирачки произведува три типа на накладките специјално за скутери – органски накладките , Црвена керамички сопирачки влошки и sintered накладките.
· ЕКО пријателски со нула токсични состојки. EMS : 5-14 дена.
· Дизајниран за сите временски услови апликации & Висока Температура стабилност.
ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ZPMOTO 'S ПРОДАВНИЦА
Еквивалентно на EBC # FA123
Овој Оглас е за еден Пар на накладките за следните модели :
F= Пред - Р= Задните F & R= Пред & Задните
Лесна Инсталација. Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми.
КАРАКТЕРИСТИКИ И ПРИДОБИВКИ НА ОВИЕ НАКЛАДКИТЕ :
· Јаглерод органски соединенија
· TÜV и ECE R 90 одобрени
· Продолжува животниот век над стандард влошки
· 30% по маса мека бакар прав вклучени го подобрува животот, но значи дека апсолутно НЕ диск штета
· Врвен прст совет кочница моќ и контрола
· Подолго траење од чист органски, идеален скутер за изнајмување велосипеди и потешки машини. Kevlar органско на повисока издржливост скутер влошки кој 30% бакар прав од тежината и јаглерод гранули за да овозможи подлога која трае далеку подобро од оригиналот влошки и најголем конкурент влошки, но обезбедува врвен кочница ефект. Илјадници предмети цени во право, Ако не го видите во нашата aliexpress Продавница , ве молиме контактирајте со нас. Предмети мора да се врати во првобитната состојба, за наплата или размена.Ние се наоѓа во Гуангжу, најголемиот електроника пазарот на Кина. ZPMOTO Мотоцикл Делови и Прибор за Развој Co. ве молиме контактирајте со нас.
· Апсолутно НИКАКВА диск штета со овие влошки. Трговија на големо е добредојден. Забрзана испорака : Express Mail Услугата е достапна. Ти плаќаат на ФАБРИКА.1 приоритет. Тие се обезбеди подолг животен век отколку оригиналната влошки заедно со голема кочница ефект и речиси и да нема диск штета. Ние брод на пакет рок од 24 часа од Кина Пост Воздух Mail или Хонг Конг Пост Воздух Mail,Ние брод на Alipay адреса САМО. Ние ќе брод вашата нарачка во рок од 24 часа по приемот на вашата потврдена исплатата.

Други карактеристики

Бренд Име:
DTRAD
Тип На Објект:
Сопирачките Дискови
Објектот Дијаметар:
8cm
Објектот Тежина:
0.25kg
Објектот Висина:
1cm
Објектот Ширина:
5.4cm
Специјални Функции:
накладките
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ECE
Име На Модел:
ZP123
Објектот Должина:
7.48cm
Материјал Тип:
Kevlar Органски Накладките

Најдобри понуди