• Неодамнешно
  • -10 %
Arashi 2 ПАРЧИЊА За SUZUKI GSXR600 1997-2003 CNC Предни Сопирачки Дискови Сопирачки Rotors GSX600 Р GSX Р 600 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003

Arashi 2 ПАРЧИЊА За SUZUKI GSXR600 1997-2003 CNC Предни Сопирачки Дискови Сопирачки Rotors GSX600 Р GSX Р 600 1997 1998

DEN 8208.00
DEN 9119.52

Количина на стоки
Тековен


Добредојдовте На Arashi Официјалната Продавница
Карактеристики: -Пред летачкиот диск rotors се изградени од 420 нерѓосувачки челик,
со 6061-T6 Алуминиум центар центар за помалку тежина. -Формата на дискот обезбедува добри дисипација на топлина под силно сопирање сесии,
намалување на кочница исчезнат, минимизирање warping,како и обезбедување на роторот долговечност. -На дупчиња роторот обезбедува вода и кал се разделија брзо при сопирање.
Само летачкиот диск роторот презентирани од Страна на "Arashi".
Спецификација : Бренд:ARASHI Состојба:100% Сосема Нов Материјал:
Сопирање Област : 420 Нерѓосувачки Челик
Превозникот Материјал : 6061-T6 Алуминиум Стил:Бран Лебди:Лебди Бои : Сребрена&Црна,Сребро&Злато
Fitment: За SUZUKI TL R 1000 1998 1999 2000 2001 2002 2003 Пакет се Вклучени: 2x Arashi Предни Сопирачки Дискови Rotors(Лево и Право)
Љубезно Потсетник: Оставете порака за да ни кажете вашиот мотор модел и година за comfirmation. Се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања;Arashi ќе се обиде најдобро да се реши проблемот за вас!
За SUZUKI
GSX Р
600
97-03
ПРЕД - L / R
GSX Р
750
96-03
ПРЕД - L / R
TL Р
1000
98-03
ПРЕД - L / R
GSX Р
1000
01-02
ПРЕД - L / R
TL S
1000
97-01
ПРЕД - L / R
GSX Р HAYABUSA
1300
99-07
ПРЕД - L / R
GSX
1400
02-07
ПРЕД - L / R

Други карактеристики

Објектот Дијаметар:
32cm
Објектот Ширина:
000inch
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9000
Објектот Должина:
000inch
Име На Модел:
DBS1013W
Објектот Тежина:
3.5kg
Специјални Функции:
Еден Пар Предни Диск Сопирачки
Бренд Име:
ARASHI
Материјал Тип:
AISI 420 &AL 6061-T6
Тип На Објект:
Сопирачките Дискови
Motobike Направи:
Suzuki
Година:
1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003
Објектот Висина:
0.5cm
Модел:
GSXR600 1997-2003
боја:
Црното Злато
Лебдечки:
Лебдечки

Најдобри понуди