• Неодамнешно
  • -29 %
SUMRAY XL Времето Макара Ремен Сет за Намалување на 1:2 XL 20T 40T Имајќи Тркало Макара Времето Макара CNC 140XL Времето Појас 10мм ширина

SUMRAY XL Времето Макара Ремен Сет за Намалување на 1:2 XL 20T 40T Имајќи Тркало Макара Времето Макара CNC 140XL Времето

DEN 702.00
DEN 988.32

Количина на стоки
Тековен


SUMRAY XL Времето Макара Ремен Сет за Намалување на 1 : 2 XL 20 T 40 T Имајќи Тркало Макара Времето Макара CNC 140 XL Времето Појас 10мм ширина
Име на производ Времето Макара Ремен Сет Моделот XL-20 T - BF XL-40 T - BF 140 XL - 70 T Заби број 20 T 40 T 70 T Заби теренот 5.08 mm 5.08 mm 5.08 mm / 355.6 mm теренот должина Појас ширина 11mm 11mm 10мм јас nner Понесе 4/5/6/6.35/7/8/10/12mm 12.7/14/15/16/17/20mm 6/6.35/7/8/10/12/12.7/14 15/ 16/17/19/20/25мм за Намалување на 1 : 2 Центар растојание 100mm
Пакет
XL-20 T времето макара 6mm понесе 11mm појас ширина x 1pc XL-40 T времето макара 12mm понесе 11mm појас ширина x 1pc За други внатрешни забива ве молиме оставете порака или забелешка 140 XL времето појас 10мм појас ширина x 1pc М5 завртки x 4pcs
За Повеќе Мерењето Макара Појас Сетови, ве молиме кликнете подолу линкови за вашиот избор. XL Времето Макара Појас Поставите Мерењето Pullley/Појас Reductiion Центар Растојание
1 : 2
100mm
1 : 3 1 : 4 1 : 5 3 M Времето Макара Појас Поставите Мерењето Pullley/Појас Reductiion Центар Растојание
1 : 2
100mm
1 : 3 1 : 4 5 M Времето Макара Појас Поставите Мерењето Pullley/Појас Reductiion Центар Растојание
1 : 2
100mm
1 : 3 1 : 4 1 : 5

Други карактеристики

Создаден дијаметар:
XL 20T 40T 140XL
Материјал:
Легура
Тип:
Времето
Бренд Име:
SUMRAY
Број На Модел На:
XL-20T/40T-BF Времето Макара Ремен Сет
Број на Заби:
20T 40T
Забите на теренот:
5.08 mm
Појас Ширина:
11mm
XL-20T Внатрешна Понесе Дијаметар :
4/5/6/6.35/7/8/10/12/12.7/14/15/16/17/20mm
XL-40T Внатрешна Понесе Дијаметар :
6/6.35/7/8/10/12/12.7/14/15/ 16/17/19/20/25мм
За 10мм појас ширина времето појас:
140XL
Намалување:
1
центар за растојание:
100mm
XL Времето Макара Функција :
XL Stepper Моторни Макара, XL CNC Појас Макара, XL Заби Тркало Макара,
XL Времето Појас Функција :
XL гума вози ремени, XL CNC појас, XL заби појас, XL гумени ленти
Функција:
Се користи во 3D печатач, Ласерски/CNC/Гравирање машини

Најдобри понуди