• Неодамнешно
2300 mAh за Најдобар нов мобилен телефон батеријата Б-DG450 за DOOGEE DG450 Батеријата

2300 mAh за Најдобар нов мобилен телефон батеријата Б-DG450 за DOOGEE DG450 Батеријата

DEN 316.32

Количина на стоки
Тековен

Превозот и ракувањето со полнење не се враќа и клиентите треба да биде одговорен за сите трошоци за враќање и reshipping. 1 Ден испорака по исплата потврди 5.
> Не влијаат на батеријата. Ние и ветуваме на гаранција за квалитет во една година и ние ќе го поправи тоа бесплатно. Тие мора да бидат под resalable состојба.
2 : EMS,треба 5~10 работни денови. Вашето задоволство на нашите производи е гаранција. Ние ќе ја испрати на парцели во рок од 3 дена по купувачот исплата е потврдена од страна Aliexpress. Најдобра услуга по : ние ќе се обидеме потрудиме да slove проблемот 6. Сите производи што се продаваат се со добар квалитет и под строги испитување пред тие да бидат испратени.
> Не се користи инфериорни полнач за да ја дополните оваа батерија во случај на оштетување на батеријата. Ние секогаш ќе се потрудиме да се реши проблемот и да живеат до вашето задоволство.
Гаранција :
1. Мажите го направија дефекти не се гарантира, како што се скршени, рбет и така натаму. Сите се врати ставки мора да биде во добра состојба.
> Привремена краток капацитетот на новата батерија ќе биде произлегува од не се користи за долго време, тоа е нормално, вкупен капацитет ќе биде повратена преку користи за 3-5 пати.
Транспорт време :
1 : Кина Пост,треба 15~35 работа дена или повеќе.
> Го стави вон дофат на деца.
> Не го изложувајте батеријата на влага и вода, не го стави на висока температура средина. Нашите цени не вклучувајќи го дестинација царина. Во време на превозот со следење на број 4.
> Не расклопување или промена на структурата на батеријата. Тестирани еден по еден и 100% работи и 3.
> Не ја ставајте батеријата во полначот премногу долго. Ние ќе се одговорни за Кина царинската проблем и купувачот треба да биде одговорен за дестинација царинската проблем . 100% тест 2. Ние ќе се обидеме потрудиме да се избегне било кој квалитет на проблемот. Ако не се задоволи со стоки на, ве молиме слободно да не контактирате на време и да ја испратите пораката прво пред да остави негативни повратни информации, или да се отвори било која расправа за alibaba.
Повратни информации :
1. Ако не сте задоволни со производот, може да се врати на стоки за размена, туку ве молиме да комуницирам со нас пред да се врати. Голема количина на залиха Пакување Листа : 1 peice батеријата
Ве Молиме Имајте Во Предвид :
> Батеријата мора да бидат целосно полнат пред употреба.
> Најдобрите складирање температура е 20°C5°C
Испорака :
1.

Други карактеристики

Капацитетот на батеријата(mAh):
2201mAh-2800mAh
Компатибилен Бренд:
Други
Квалитетот сертификација:
CE
Оригинал или Не:
Компатибилен
Број На Модел На:
Б-DG450
Бренд Име:
SanErqi

Најдобри понуди