• Неодамнешно
chensuper Висок Капацитет Нови 3650mAh BM45 Батеријата за Xiaomi RedMi Hongmi Note2 Црвен Ориз Забелешка 2 Батерија

chensuper Висок Капацитет Нови 3650mAh BM45 Батеријата за Xiaomi RedMi Hongmi Note2 Црвен Ориз Забелешка 2 Батерија

DEN 527.04

Количина на стоки
Тековен

Безбедност и животната средина : Двојна заштита функции.
> Не ја ставајте батеријата во полначот премногу долго. Дизајн : оригинална батерија големина, лесна заеднички, не грижете се, бидејќи тој е совршено се вклопуваат.
> Не расклопување или промена на структурата на батеријата.45 степени висока температура нека стојат : елиминира дефекти, за да се осигура дека секој батеријата
9. Повеќе за заштита : вграден-во УПРАВУВАЊЕТО тројна заштита, спречување на overcharge, гној, тече;
Висок напон технологија 6. Употреба : за Xiaomi Red Mi Hongmi Note2 Црвен Ориз Забелешка 2 Батерија
5.45 степени висока температура нека стојат : елиминира дефекти, за да се осигура дека секој батеријата
11. Без мемориска ефект : поддршка за брзо полнење, во споредба со слични производи потрајни услуга живот
10. Капацитет : 3650m Ah
4.72 часа стареење тест, за да се осигура дека секој батеријата се на добар квалитет
8.8 V : точно капацитет целосен метал контакт потрајни од оригиналниот
7.
> Го стави вон дофат на деца.
> Не се користи инфериорни полнач за да ја дополните оваа батерија во случај на оштетување на батеријата.
escription :
1.
> Не го изложувајте батеријата на влага и вода, не го стави на висока температура средина.
> Не влијаат на батеријата.Двојно IC и PCB електрични одбор заштита на наполнетост на испуштање и краток спој. Интелигентни основни : увезени IC интелигентни јадро, поголема прецизност стабилност на заштита плоча, да се стави крај на батеријата overcharge отпуштање од работа и краток спој, осигурување на безбедноста, да се стимулира виталност, и оптимизација на батеријата тековната празнење карактеристика.72 часа стареење тест, за да се осигура дека секој батеријата се на добар квалитет
12.
7 : Направен во CNINA
Ве Молиме Имајте Во Предвид :
> Батеријата мора да бидат целосно полнат пред употреба. Низок притисок шприц : прецизни гаранција секој капацитетот на батеријата за да acme
5. Супер долго режимот : изберете екстра голем капацитет на литиум батерии, батерии олеснување вентил технологија, standby, всушност, за 10% повеќе од оригиналот на батеријата, безбеден и сигурен, стабилни перформанси, висок капацитет, долго време во мирување;
3.
> Кога за прв пат се на батеријата, се користи надвор, задолжен за 10 часа, за првите три пати, го користите повторно, тогаш тоа само треба да се наплаќаат за 5 часа за нормална употреба.
> Најдобрите складирање температура е 20°C5°C
Моќ змеј бизнис батеријата технологија предност
Прашања потреба attention1.

Други карактеристики

Квалитетот сертификација:
RoHS,CE
Компатибилен Бренд:
xiaomi
Оригинал или Не:
Компатибилен
Бренд Име:
chensuper
Капацитетот на батеријата(mAh):
3501mAh-5000mAh

Најдобри понуди