• Неодамнешно
  • -7 %
Нови Корисни Нерѓосувачки Челик Сензор Кујна Храна Месо СКАРА Термометар 300 степен centigrade L15

Нови Корисни Нерѓосувачки Челик Сензор Кујна Храна Месо СКАРА Термометар 300 степен centigrade L15

DEN 118.00
DEN 126.24

Количина на стоки
Тековен

Опис Тејлор термометри се тајната за готвење голема оброци. Можете да потрошите многу на садови и апарати, но едноставна Тејлор термометар ги носи сите заедно за големи резултати. Од 1851 година Тејлор има предвидени со прецизен и лесен за користење термометри. Кога станува збор за безбедноста на храната и точност во мерењето, што не е ни чудо дека Тејлор е алатка која готвач доверба Тип : WSS Материјал : не 'рѓосувачки челик Должина : околу 31cm/12.2" Dial дијаметар : за 4.2 cm/1.65" Температура мерен опсег : 0° до 300°(50 F да 550 F) Dial површина е направена на експлозија-доказ стакло, може да издржи високи temperatur Боја : Сребро Количина : 1pcs Перформанси и предности : брзо читање, сондата сензор е силна, може точно да се измери нерѓосувачки челик пан и сонда, безбедност и заштита на животната средина лесно да се носат Производ за употреба : овој производ е главно се користи за готвење, пржени, печени, Пржена храна, како што се брзо температура мерење Пакетот вклучува : 1 x Месо Термометар

Други карактеристики

Стил:
Рачни
Големина На Дисплеј:
7 Инчи & Над
Моќност Тип:
Никој
Дисплеј Тип:
Аналогни
Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Број На Модел На:
37454
Употреба:
Внатрешна
Бренд Име:
OOTDTY
Теорија:
термометар

Најдобри понуди