• Неодамнешно
  • -10 %
100Pcs/Торба Пролет Тест Сонда Pogo Pin P50-Q1 Кол 0.68 mm Должина 16mm Злато W315

100Pcs/Торба Пролет Тест Сонда Pogo Pin P50-Q1 Кол 0.68 mm Должина 16mm Злато W315

DEN 132.00
DEN 146.88

Количина на стоки
Тековен

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет Карактеристики : пролет Тест Сонда Receptacle се користи за вметнување тест сонда, па, тоа нека ви е лесно да го замени на тест сонда кога тоа е проблемот по живот време достигна или оштетен, и го продолжи животот на вашиот тест станица. Се користи за проводници тест, тест за стабилност и издржливост. Спецификација : Модел : P50-Q1 Целосен мозочен Удар : 2.65 mm Струја : 3А Отпор : 50mΩ Пролет Притисок : 75g Боја : Злато+Сребро Големина : 0.68x16mm/0.03x0.63"(Кол x L) Количина : 100 Компјутери/1 Сет Забелешка : 1. Транзиција : 1cm=10мм=0.39 инчен 2. Ве молиме овозможи 0-1mm грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат. 3. Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Пакетот вклучува(без мало пакет) : 100 x Пролет Тест Сонда Pogo Pin

Други карактеристики

Бренд Име:
OOTDTY
DIY Материјали:
Електрични
Излез Тип На:
Други
Број На Модел На:
3W1214-15

Најдобри понуди