• Неодамнешно
220V 6A Механички Соба Термостат на Температура Контролер клима и Подот Гас Котел за Греење R08 Капка брод

220V 6A Механички Соба Термостат на Температура Контролер клима и Подот Гас Котел за Греење R08 Капка брод

DEN 355.68

Количина на стоки
Тековен


Овој термостат контролер се користат во комерцијални, индустриски и јавни објекти, греење, климатизација централна климатизација серпентина мотор, вода вентил за контрола. Така што температурата на контролиран место е постојано во рамките на поставете температура опсег. Температурата поставување На dial покажувачот треба да се постави на саканото постојана температура позиција.
Се применува за под-тип централна климатизација и други начини на греење за контрола на температурата
Примена : контрола на централна клима уред за собна температура
Спецификации :
За Контрола На Температурата Опсег : 10-30 °
Точност : ±1°
Работа Напон : 220 V-50 Hz/60 Hz
Оптоварување Тековната : 6 A(Max)
Термостат 2 A , 220 V AC±10%, 50 Hz/60 Hz
Три Брзина Switch 3А , 220 V AC±10%, 50 Hz/60 Hz
Големина : 8x8x3cm/3.15x3.15x1.18"
Количина : 1 Компјутер
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат.
Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Пакет Содржина :
1 x Термостат Контролер
2 x Завртки
1 x Инсталација Настава
0302

Други карактеристики

Бренд Име:
OOTDTY
Стил:
Стои и на Ѕидот Виси
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Дисплеј Тип:
Аналогни
Макс Мерење На Температурата:
49°C & Под
Употреба:
Апарати за домаќинство
Теорија:
температурата контролер
Број На Модел На:
1A80302
Моќност Тип:
Други

Најдобри понуди