• Неодамнешно
  • -23 %
Дигитални Автомобил LED Електронски Часовник Време Температура Напон 3 во 1 Метар 12V 5-20V

Дигитални Автомобил LED Електронски Часовник Време Температура Напон 3 во 1 Метар 12V 5-20V

DEN 157.00
DEN 204.48

Количина на стоки
Тековен

Карактеристики : 1.Постојат три функции,Поставено време, температура и напон 2.Три functionscan биде вклучен во било кое време. 3.Вкупно 4 видови на екранот режими. 4.Само display time/only display температура/only display напон/три функции на алтернативна екранот (Забелешка : во alternatedisplay режим, може да изберете дали да се прикаже температура или напон,преку дд опција под услов на дд : 0 го прикажува времето + температура+ напон. дд : 1 го прикажува времето + напон. дд : 2 го прикажува времето + температура). 5.Рачна корекција функција со температура грешка, поставување опсег од -5~5. 6.Со резервната батерија, напојување надолу време да продолжи да оди. Спецификации : Напон : 5-30 V (да се користи на волтметар функција, влезниот напон на најмалку 7 V погоре) волтметар опсег : 7 ~ 20 V ( грешка 0.1 V, мерење напон=влезен напон) Температура мерен опсег : -50 ~ 130 ° (оригинал температура се движат од -9 ~ 60 °) Струја : околу 30m A Големина : 40mmx13mm Дебелина : 14mm Апликација : особено погоден за 12 V автомобил Забелешка : 1.Се препорачува повеќе од 5.5 V напојување, не се во согласност со стандардот на напојување напонот, ќе изгори надвор, ќе треба да се инсталира на напојување жици 2.ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. Ве молиме бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат. 3.Боите може да имаат различни како разлика екранот, ве молиме да се разбере. Пакет содржи : 1 x Дигитален Автомобил Часовникот+Температура+Напон 3in1 Метар

Други карактеристики

Број На Модел На:
Дигитален Термометар
Стил:
Стои Станица
Моќност Тип:
полнач
Бренд Име:
OOTDTY
Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Дисплеј Тип:
Дигитални
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Теорија:
Дигитални Автомобил LED Електронски Часовник Време Температура Напон
Употреба:
Дигитални Автомобил LED Електронски Часовник Време Температура Напон
Волтметар опсег:

Најдобри понуди