• Неодамнешно
Dual USB 18650 Полнење на Батеријата Одбор Мобилни Моќ Банка Полнење Модул PCB Одбор со LCD Дисплеј за Arduino DIY 5V 1А 2.1 A

Dual USB 18650 Полнење на Батеријата Одбор Мобилни Моќ Банка Полнење Модул PCB Одбор со LCD Дисплеј за Arduino DIY 5V

DEN 95.04

Количина на стоки
Тековен

5 V 18650 Двојна USB, 1 A 2.
Answer : ___________________________ Note : мобилен моќ не е универзална, можат да бидат некомпатибилни со некои модели, ова не е голем квалитет проблем, перфекционист, ве молиме внимателно да се сними.7 V батерија 18650 станот. производство на батеријата pack (батеријата се разликуваат позитивни и негативни)
Забелешка : Повеќе батеријата лемење заедно, бидете сигурни да додадете изолација на состојба во позитивни, без батерија изолација лист е веројатно да предизвика краток спој. Автоматски режим на спиење, двојно-кликнете на копчето, светла ќе бидат запалени, а потоа притиснете двоен-клик ќе го исклучи светлото.1 A
LCD дигитален дисплеј панел со користење на чекори опишани :
1. На мобилни моќ полнење, ги симнат на полнење кабел, мобилни моќ за извесно време автоматски ќе се исклучи екранот и влегува во хибернација држава. Овој производ е само погодна за 3. Автоматски режим на спиење, за да го наполнам телефонот, потребен ви е добар телефон со кабел за податоци, па дури и мобилни моќ, кликнете на копчето, се движат моќ да го наполнам телефонот пред. Испуштање Тест
Поврзете телефонот, почнува полнењето на телефонот.
Answer : ___________________________ Note : нов одбор мора да се земе добра активирање на нормална употреба. активирање коло / полнење тест
5 V usb полнач или компјутер со пристап до коло да наплаќаат добро две или три секунди за да ја активирате, акумулатори една цифра прикажува, е 100% исполнета. користете точни доволно вистински батеријата, лемење кола.
· LCD дисплеј на батеријата не е задолжително точно, можете да изберете да имаат 100% на наплата, исто така можете да го користите нормално мобилни потрошувачката на енергија во неточни екранот.
DIY Користите Метод :
1.1 ЕДНА Батерија 18650 Полначот Одбор Мобилни Моќ Банка Полнење Модул PCB LCD Дисплеј за Arduino DIY
PCB големина : 65 * 22 mm (прибл.
Прекинувач :
Клик на моќ; долго притиснете го копчето за моќ исклучување; двоен-клик за да го отворите LED; и потоа кликнете да го отворите СОС; и потоа двојно-кликнете, кликнете turn off the lights. Двете страни на одборот означен со + и - две батерии зглобовите, да обрнат внимание : не батеријата позитивни и негативни сменат, во спротивно тоа ќе се изгори од напојување одбор. Екранот моќ. (И тогаш двоен-клик ќе функционира со СОС ќе почне СОС, и потоа притиснете двоен-клик ќе го исклучи светлата)
6.
Answer : ___________________________ Note : Црвена жица Б +, црна жица Б-.

Други карактеристики

Бренд Име:
diymore
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
18650 Полнење на Батеријата Одбор со LCD Дисплеј
Излез Тип На:
18650 Полнење на Батеријата Одбор со LCD Дисплеј

Најдобри понуди