• Неодамнешно
Топла 0-60degrees Компактен Механички Термостат Сензор за Температура Контролер KTS011

Топла 0-60degrees Компактен Механички Термостат Сензор за Температура Контролер KTS011

DEN 143.52

Количина на стоки
Тековен

Спецификација : Материјал : Пластични Боја : Видете слики Мали димензии Едноставно да се качи Висока-перформанси префрлување KTS 011 : термостат (нормално отворен); За промена на сигнал дизајниран кога температурата limit has been exceeded. Температурна разлика прекинувач : 7 K (± 4 К толеранција) Сензор елемент : thermostatic bimetallic Тип на контакт : Contact snap-акција На работниот век : > 100,000 Циклуси Max. Префрлување капацитет 250 VAC, 10 (2) 120 VAC, 15 (2) DC 30 W Врска : Две пол терминал, Н.м на максималната затегнување вртежен момент : . Тешко жица 2,5 mm ⊃2; Флексибилни жица (со гкл) mm ⊃2; Собрание : 35mm DIN железнички клип, EN60715 (или за EF Серија 118 излез филтер) Обвивка : Пластични според UL94 V-0, светло сива Димензии : 60x33x43mm Монтажа позиција : Променлива Работа / температура на Чување : -45 до + 80 ° C (-49 на + 176 ° F) Оперативни Влажност / Складирање Max. 90% RH (не-кондензирање) Вид на заштита : IP20
Пакет содржина :
1 x Температура Контролорот 1 X инструкции

Други карактеристики

Бренд Име:
Inpelanyu
Стил:
Стои Станица
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Моќност Тип:
полнач
Дисплеј Тип:
Аналогни
Макс Мерење На Температурата:
50°C - 69°C
Употреба:
Индустриски
Теорија:
температурата контролер
Број На Модел На:
C1259-01
боја:
како слика се прикажани
Обликот:
Плоштад

Најдобри понуди