• Неодамнешно
  • -5 %
AideTek Тест Клип постави Игла Падна совет Метар Сонда банана тест води TP50SETPLUS

AideTek Тест Клип постави Игла Падна совет Метар Сонда банана тест води TP50SETPLUS

DEN 1094.00
DEN 1151.52

Количина на стоки
Тековен

Не само што овие може да се направи добра замена за било multimeter сонди сте сега, кои се оштетени или се носи, но благодарение на иглата совет, овие сонди се одлични за тестирање на вашите SMD компоненти!
Производ:Тест Сонда
Примена предмет:Натпревар со тест води на Multimeter или Oscilloscope
Предност:
Издолжени остри и тешко нерѓосувачки челик игла(Кол. Бои : црна, црвена
2. Aidetek Остри Нерѓосувачки Челик Игла Падна Совет Multimeter Тест Сонди Води 4 Fluke Тестер 600v 1а 4mm Приклучок
Овие игли падна multimeter сонди се одлични за прикачување да multimeters, напојување, oscilloscopes, функција генератори, итн. Банана приклучок за да aligator клип тест доведе 4 FLUKE multimeter R+B80cm Нова банана приклучок за да Aligator клип тест води кабел 2 FLUKE EXTECH multimeter ЦРВЕНО ЦРН vs Promona FLUKE ( 1 црвена + црна 1) Сосема нов направени од страна на FLUKE ОЕМ производителот Банана приклучок за да алигатор клип тест води цврсто го поврзете вашиот voltmeter, напојување или друга опрема за тестирање со залак дека не е лесно да се лизга кога се повлече или да се погоди како што често се случува во текот на дебагирање. Секој пакет содржи едно црвено и едно црно тест води. Еден сет на Тест Клип Изолација Пирсинг во споредба w/ Promona ( Една црвена + Една црна)
Pierces жица до 5мм дијаметар
За користење со 16 AWG преку 30 AWG жица
Компатибилен со сите наши банана приклучок води
Sheathed 4mm receptacle прифаќа обвиткан
банана приклучоци и unshrouded банана приклучоци
Ги исполнува сите најновите меѓународни стандарди за безбедност
Оперативен Напон : CAT III 1000 V
Актуелни : 5 Amperes
Спб.Тоа може да се широко се користат за не-деструктивни кабел тест во auto,Телеком,Индустрија или тест во внатрешноста на приклучок.
Достапни боја:Црвено Црн
Метал материјал:Месинг、Нерѓосувачки Челик
Изолатор материјал:PA
Номинална напон/тековни:CE CATII 600 V /MAX.1mm) лесно можат да пирс на површината на кабел, но не ги уништи тоа. Пакет листа : 1) Еден сет на Тест Клип Изолација Пирсинг во споредба w/ Promona ( Една црвена + Една црна) 2) Остар и тешко нерѓосувачки челик игла тест води (1 црна + 1 црвена); 3) Банана приклучок за да aligator клип тест доведе 4 FLUKE multimeter R+B80cm
Превозот: САД Нарачки ќе брод од САД, други налози ќе брод од Кина од страна на воздух mail 12-21 работни дена со песна #, ви благодариме
. 1А
Поврзете метод:4mm приклучок за поврзување
Примена предмет:Натпревар со тест води на Multimeter или Oscilloscope
Карактеристики на производот:Издолжени остри и тешко нерѓосувачки челик
Целата Должина : 129.

Други карактеристики

Бренд Име:
AideTek
Број На Модел На:
TP50SETPLUS
DIY Материјали:
Електрични

Најдобри понуди