• Неодамнешно
  • -6 %
5pcs Почвата Hygrometer Откривање Модул Почвата Влага Сензор Сонди

5pcs Почвата Hygrometer Откривање Модул Почвата Влага Сензор Сонди

DEN 50.00
DEN 53.28

Количина на стоки
Тековен


работа моќ : 3.3 v-5v
Боја : покаже како слика .
Големина : 60mm X20mm / 2.36"X0.78" упатство за Употреба :
1. Почвата влага модул е најмногу сензитивна на квалитетот на амбиентниот влажност е генерално се користи за откривање на содржината на влага од почвата.
2. Модул за да се достигне прагот вредност е поставена во почвата влага, НЕ порта излез висока, кога почвата влажност надминува сет прагот вредност, модулот D0 излез низок.
3. Дигиталниот излез D0 може да биде директно поврзан со микро-контролор за откривање на висок и низок страна на микро-контролор за откривање на почвата на влага.
4. На дигитални излези ДАЛИ продавница реле модул може директно да се вози на ѕвончето модул, кој може да се формира влага на почвата аларм опрема.
5. Аналоген излез на ОСЛ и АД модул поврзан преку AD конверторот, можете да добиете повеќе прецизни вредности на влага на почвата.
Пакет Се Вклучени :
5 PCS*Почвата Hygrometer Откривање Модул Почвата Влага Сензор Сонди
Почитувани пријатели, ако вашата цел повеќе од $5, Aliexpress нема да дозволи ни испрати пакет со тоа што не се достапни за следење информации превозот метод (како Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус, 4 PX Сингапур Пост НП Pro). Па ве молиме изберете Кина Пост Воздух Mail/Ali Express Стандард на Превозот, ако вашата цел повеќе од $5. Или pls сплит вашата нарачка, можете да поднесете повеќе од 2 наредби, бидете сигурни дека вашиот секоја цел помалку од $5 за да бидете сигурни дека вашиот секоја цел помалку од $5, Русија помалку од $2. Ве молиме изберете Кина Пост Воздух Mail/Ali Express Стандард на Превозот, ако сакате целосна следење на информации. Ви благодариме за вашата поддршка!
Драг пријател, Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важна за нас. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации. Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви овозможи со најдобра услуга на клиентите.Ви благодариме за вашиот поддржува!

Други карактеристики

Бренд Име:
diymore
Излез Тип На:
Pls проверете опис
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
Pls проверете опис

Најдобри понуди