• Неодамнешно
  • -5 %
DIY 6J1P 6J1 Вентил Вакуум Цевки за PreAmplifier Одбор Слушалки Засилувач Модул

DIY 6J1P 6J1 Вентил Вакуум Цевки за PreAmplifier Одбор Слушалки Засилувач Модул

DEN 57.00
DEN 60.00

Количина на стоки
Тековен


Опис :
1. 100% бренд и нови,никогаш не се користи
2. HF pentode цевка 6 J1 P-EV
3. 6 J1 P-EV еквивалент EF95, 6 F32, 6 AK5. Првата мрежа е рана со жица направени од некоја легура на злато и платина. Мрежа лифтинг е бакар.
4. Цевката дава многу чисти, топли и природен звук.
Спецификации :
1. Име : 6 Zh1 P-EV
2.Модел : 6 J1 P-EV
3. Големина : 15x15x45(mm)
4. Филамент Напон : 6.3 V; Тековните : 0.17 На
5. Екран Напон : 120 V; Тековните : 7.35 ма
6. Вториот Портата Напон : 120 V; Тековните : 3.2 ма
7. Транс-conductance : 5.2 m A / V
8. Катоден Отпор : 200 Евра
9. Текст Отпор : > 12 K
Пакет Се Вклучени :
1 PC*6 J1 P-EV Вакуум Цевки Модул
Почитувани пријатели, ако вашата цел повеќе од $5, Aliexpress нема да дозволи ни испрати пакет со тоа што не се достапни за следење информации превозот метод (како Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус, 4 PX Сингапур Пост НП Pro). Па ве молиме изберете Кина Пост Воздух Mail/Ali Express Стандард на Превозот, ако вашата цел повеќе од $5. Или pls сплит вашата нарачка, можете да поднесете повеќе од 2 наредби, бидете сигурни дека вашиот секоја цел помалку од $5 за да бидете сигурни дека вашиот секоја цел помалку од $5, Русија помалку од $2. Ве молиме изберете Кина Пост Воздух Mail/Ali Express Стандард на Превозот, ако сакате целосна следење на информации. Ви благодариме за вашата поддршка!
Драг пријател, Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важна за нас. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации. Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви овозможи со најдобра услуга на клиентите.Ви благодариме за вашиот поддржува!

Други карактеристики

Бренд Име:
diymore
Излез Тип На:
Pls проверете опис
Број На Модел На:
6J1
DIY Материјали:
Електрични

Најдобри понуди