• Неодамнешно
  • -31 %
Нови Tevise Мажите Механички Види Автоматски Датум Модни луксузни submariner Часовник Машка Улога Спорт Бизнис Часовник Relogio Masculino

Нови Tevise Мажите Механички Види Автоматски Датум Модни луксузни submariner Часовник Машка Улога Спорт Бизнис Часовник

DEN 1375.00
DEN 1992.96

Количина на стоки
Тековен

Tevise механички види употреба инструкции 1.Само што добив на часовникот, првата употреба, треба да се ротираат на стрелките на часовникот 15-20 круга, како почетна енергија 2. Имајте на ум дека вашиот авто-ликвидација механички watch може да престане во текот на ноќта или се појави за да се работи бавно. Ова не мора да укажуваат на дефект или дефект во се види. Тоа покажува дека постои недоволна зглоб акција,кинетичката енергија,а носи на watch; 3. Ве молиме носете ја вашата види барем 8 часа на ден за да се зголеми моќта резерва; 4. Ако се види не е се носи за подолг период на време,ве молиме наназад со движење на вашиот види назад и сила за 30 секунди со цел да се иницира моќ процес; 5. Препорачливо е да се повтори ги стапките 2-4 секоја ноќ пред да ги отстраните записите се види за првата недела по купувањето; 6. Облечен вашиот види на ден или секој неколку дена за kepping точни време;
7. Националниот Стандард на Механички Време Грешка : Околу -60 ~ +60(секунди/ден)

Други карактеристики

Тип На Објект:
Механички Рачни Часовници
Бендот Ширина:
20mm
Функција:
Отпорен На Вода
Бендот Материјал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Случај Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Затворач Тип:
Хривнија Тока
Dial Дијаметар:
43mm
Случај Дебелина:
14mm
Движење:
Автоматско Само-Ветрот
Бендот Должина:
20inch
Бренд Име:
TEVISE
Кутии & Случаи Материјал:
Хартија
Стил:
Fashion & Неврзан
Dial Прозорец Материјал Тип:
Hardlex
Број На Модел На:
QHSG
Отпорност На Вода Длабочина:
3Bar
Случај Обликот:
Круг
ocassion:
Годишнина, Забава, Weddi,Подарок
Стил:
relogio мажи
Како кул подарок:
пријатели,љубовници,отецот,синот
Style1:
луксузна врвот бренд relojes
style2:
Спорт и рекреација мода
Style3:
saati orologio uomo машки машки часовник мажи'
Style4:
Heren Horloges
Style5:
Relojes де Hombre
style6:
Reloj mecanico de los hombres
Пол:
Мажи

Најдобри понуди