• Неодамнешно
  • -20 %
MZG 20mm 25мм MTJNL2525M16 Обработка Здодевни Машина Сечење Метал Карбид Toolholder Надворешни Вртење Алатка Носителот ЦПУ Струг Арбор

MZG 20mm 25мм MTJNL2525M16 Обработка Здодевни Машина Сечење Метал Карбид Toolholder Надворешни Вртење Алатка Носителот

DEN 768.00
DEN 960.00

Количина на стоки
Тековен

Стабилна сечење со одлична цврстина.
Precariousness : Злоупотреба или несоодветни работни услови може да предизвика алатка кршење или дисперзија на скршени парчиња.
Countermeasures : ве Молиме да користите безбедност објект, како што се безбедноста очила и заштитни ракавици
Precariousness : Искри, производство на топлина или чипови на висока температура за време на работата и може да предизвика датотека. : Карбид 9~16, Cermet 5~9, Керамички 2~7,CBN/PCD 3~5 2-3 Состав Карбид, Нитрид,Јаглерод-нитрид и Оксид со W,Ti, Al, Si, Та,Б, и др.) PCD : погоден за леано железо обработка
5. и покрај тоа,метал како што се Co, Ni, Cr,Mo се вклучени во некои сечење на материјалот. Постигнува висока сигурност во нестабилна обработка областа на нерѓосувачки челик ZP1521 : погоден за висока брзина на обработка на нерѓосувачки челик 3.
Countermeasures : Кога ќе ја поставите алатки на машина или се земе алатки од случајот, ве молиме да се носат заштитни ракавици.
Precariousness : Недостаток на динамичка рамнотежа во текот на.MZG Вртење Алатки Објект Спецификите MZG Вртење Алатки Спецификација Параметар
2.
Countermeasures : ве Молиме да користите безбедност објект, како што се безбедноста очила и заштитни ракавици
За чипови отстранување, ве молиме запрете машина однапред и употреба безбедност објекти, како што се безбедноста очила и protectives ракавици. Пред да го користите и справување со сите алатка за сечење на производи и алатка за сечење материјали, бидете сигурни да го прочитате ова упатство, па тие се користат правилно.
Precariousness : Прекумерно влијание или тешки носат ќе се зголеми за сечење отпор и може да предизвика алатка кршење и дисперзија на скршени парчиња.Карбид Тешка и Напорна, добра термичка спроводливост се Погодни за сечење обоени метали и неметали Стабилна сечење на ниско сечење на брзини, вклучувајќи и мелничката операции ZK10 : се погодни за Сечење Алуминиум Ал обоени обработка 5. Исто така, како дел од вашата безбедност образование,ве молиме бидете сигурни да се запознаат сите на вашиот вистински оператори со содржина на ова упатство. Различни апликации за сечење на обоени метали и неметали. Сечење пати се намалени поради добро чип контрола од ефективна chipbreakers. Намалена работ start-up овозможува висока прецизност сечење. ZN60 : погоден за челик/фрлија заврши обработка 4.MZG Вртење Алатка Пакување Информации Вртење Алатка Пакување Информации
4. 2 Основа Информации за Алатка за Сечење Материјали 2-1 Технички Услови Алатка за Сечење Материјал : Терминологија за алатка за сечење материјали,како што се Зацементира Карбид, Обложени Карбид,Cermet, Обложени Cermet,Керамика, бибиси арапски и PCD.

Други карактеристики

Месо тело дијаметар:
MTJNL2525M22, MTJNL2525M16, MTJNL3232P16, MTJNL3232P22, MTJNL2020K16, MTJNL1616H16
Број На Модел На:
MTJNL1616H16
Бренд Име:
MZG
Употреба:
Надворешни Вртење Алатка
Тврдост:
HRC45-49
Материјал:
Алатка челик

Најдобри понуди