• Неодамнешно
  • -13 %
TOUCHFIVE Скица Маркери за Цртање Алкохолни Мрсна Базирани Мастило Поставите Маркер Пенкало, Четка За Акварел ликовна Уметност Материјали

TOUCHFIVE Скица Маркери за Цртање Алкохолни Мрсна Базирани Мастило Поставите Маркер Пенкало, Четка За Акварел ликовна

DEN 833.00
DEN 957.60

Количина на стоки
Тековен


TOUCHFIVE Скица Маркери за Цртање Алкохолни Мрсна Базирани Мастило Поставите Маркер Пенкало, Четка За Акварел ликовна Уметност Материјали Карактеристики : 1 .На база на масло пигмент мастило, без мирис, перат. Шарени, не исчезнат 2.Тоа може да се користи во рамките на еден мал број на бои и кука линии. 3.Не-токсични, Заштита на Животната средина. 4.Брз Сува, Покривање на моќ е силен. 5.30/40/48/60/80/168 Бои множества се avaliable Белешки : може да изберете боја за да креирате еден сет,вие само треба нарачката,а потоа го одбележа боја бројот на нарачката.

Други карактеристики

Тип:
Уметноста Маркер
Бренд Име:
TouchFIVE
Број На Модел На:
MK0013
Пакување:
Сет
Печат:
Yes
Erasable Или Не:
No
Квантитет На Пакет:
30/40/60/80/168
Боја Количина:
30/40/60/80/168
мултифункционален:
Маркер & Copic Маркер&Уметност Маркер
Се користи 1:
Пенкало за на училиште
Применливи Луѓе:
Уметникот & Уметност Љубовник & Beggine & Децата & Деца
Училиштето Ученикот Канцелариски:
Уметникот Маркер Алатки
Уметникот Скица Маркери:
уметноста маркери
Маркер Тип:
Анимација, Облека, Пејзаж, Архитектонски,Внатрешни Работи
Користете 2:
обоени маркери поставени
Користете 3:
боја маркер
Користете 4:
маркери
Употреба 5:
дизајн уметност маркери

Најдобри понуди