• Неодамнешно
  • -20 %
8pcs Здравиот сон Помош Опрема Стоп за 'Рчењето Магнетни Анти' Рчи Апнеа Носот Клип Мини Транспарентен Анти- ' Рчењето Уред

8pcs Здравиот сон Помош Опрема Стоп за 'Рчењето Магнетни Анти' Рчи Апнеа Носот Клип Мини Транспарентен Анти- ' Рчењето

DEN 112.00
DEN 140.64

Количина на стоки
Тековен


8pcs Здравиот сон Помош Опрема Стоп за 'Рчењето Магнетни Анти' Рчи Апнеа Носот Клип Мини Транспарентен Анти- ' Рчењето Уред
Карактеристики :
Ја спречува ' рчењето, апнеја & сува уста.
Произведени под строга контрола на квалитетот и медицински квалитетен материјал.
Шлиц дизајн за одржување на носната косата да се задржи странски и несакани честички да навлезат во белите дробови.
Напредни Конусна форма ги прави да се чувствуваат многу удобно во носот.
Промена на навика за орална на дишењето за време на спиење и да се спречи инфекција на горниот респираторен.
Обновливи секој трае до 1 година.
Описи :
Направени од квалификуван материјал, тоа е безопасно и еколошки.
Направи носната шуплина отклучен и без здив, отстранување на назален опструкција и зголемување на проток на воздух.
Се елиминираат или да се ублажат ' рчењето ефикасност.
Спецификации :
Примена : носот
Материјал : PE
Должина : 16mm
Боја : транспарентна
Пакет се вклучени :
8 x Анти- ' Рчењето Уред
Забелешки :
1.Поради разликата помеѓу различни монитори,сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ние гарантираме за стилот е иста како што е прикажано на слики.
2.Поради прирачник за мерење и различни мерни методи, ве молиме овозможи 1-3cm отстапување.Ви благодариме!

Други карактеристики

Тип На Објект:
Спиење & ' Рчењето
Број На Модел На:
Анти- ' Рчењето Носот Клип Уред
Притисок Опсег:
4-20 cmH2O
работа на владата:
CPAP
Тип:
Анти ' Рчи Носот Клип
Бренд Име:
relcare
Материјал:
PE
боја:
Транспарентна

Најдобри понуди