• Неодамнешно
  • -8 %
Леќа Адаптер Прстен за M42 Леќа за да Може да EF 40D 50D 450D 650D 600D 550D 500D 1000D 5D dslr фото и Филм SLRCamera

Леќа Адаптер Прстен за M42 Леќа за да Може да EF 40D 50D 450D 650D 600D 550D 500D 1000D 5D dslr фото и Филм SLRCamera

DEN 260.00
DEN 282.72

Количина на стоки
Тековен


Леќа Адаптер Прстен за M42 Леќа и Canon EOS EF планината адаптер
Вовед
може да се користи за Да&н&S камери
Нема ROM врската на прстен, па дијафрагмата контрола на објективот е поставена рачно
Можно е да се користи Макро прстени и други додатоци
Бренд нови, никогаш не се користат во
Направен од метал (не пластични)
боја : сребрена
НАПОМЕНА :
Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата, авто-фокус, или било кои други функции не ќе работат правилно, додека со користење на овој адаптер.
Во овој случај "стоп-долу режимот" ќе треба да се користи кога премерување од леќа не имаат способност да се има својата отворот контролирани од страна на камерата тело. Можете да снимате со рачен режим или отворот приоритет на владата .
Пакетот вклучува :
Леќи на планината адаптер x1
следење numberx1
Погоден За
СИТЕ Може да&н&S dslr фото и Филм SLR
(колку што телото е потребно за Да&n објектив EF)

Други карактеристики

Компатибилен Бренд:
CANON
Број На Модел На:
M42-ЕМ&
Бренд Име:
хари добро

Најдобри понуди