• Неодамнешно
  • -25 %
46-52mm 46mm да 52mm Чекор-up Метален Филтер Адаптер Прстен Црна 46-52

46-52mm 46mm да 52mm Чекор-up Метален Филтер Адаптер Прстен Црна 46-52

DEN 144.00
DEN 192.00

Количина на стоки
Тековен


Вовед : 100% Сосема Нов Висок Квалитет! Овој 46-52mm прстен адаптер може лесно да завртка кон пред било 46mm леќа и ги претвора тема големината на објективот на темата големина од било која друга 52mm додаток.(како филтер,леќа худ и леќа конвертори.) Спецификација : Машки навој : 46mm Женски навој : 52mm Изработени од црна елоксирани алуминиумски. (метал не пластични) Боја : црна Пакет се вклучени : 1 x 46-52mm Филтер Адаптер Прстен

Други карактеристики

Бренд Име:
FOTGA
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Тип:
Чекор-Up Прстени
За Да Се Вклопи Леќа Пред:
46mm
Чекори Нагоре/Надолу за да:
52mm
Калибар:
46mm

Најдобри понуди