• Неодамнешно
  • -6 %
M42 Леќа Прилагодливи Фокус Helicoid Макро Цевка 13-22mm/35-90mm/17-31mm + Леќа Адаптер M42/C Планината Објективот на за Fuji FX Камера

M42 Леќа Прилагодливи Фокус Helicoid Макро Цевка 13-22mm/35-90mm/17-31mm + Леќа Адаптер M42/C Планината Објективот на

DEN 1100.00
DEN 1169.76

Количина на стоки
Тековен

отворот и фокусирање мора да биде рачно контрола. Вовед : Оваа цевка корисни за леќи, без да се фокусира прстен. Автоматско дијафрагмата, авто-фокус нема да се работи правилно, додека со користење на овој адаптер. Ова се фокусира helicoid цевка е направен со 42mm пред монтажа и стандард 42mm задните планината и е направен со светло-тежина легура. Оваа Helicoid цевка е корисно за оние кои леќи, без да се фокусираат прстен, Цевка нуди парична казна фокус контрола за макро фотографија. Прирачникот се фокусира со/M режим премерување е во ред со адаптер. Функција : Направен од Елоксирани Алуминиумски во Црна заврши со висок квалитет. И тоа може да се користи како макро продолжување цевка. Тоа може да се користи како Макро Барел. Должината на овој Helicoid цевка е 13mm (min) да 22mm (max), 35mm (min) да 90mm (max), 17mm (min) да 31mm (max), тој нуди вкупно 9mm движење растојание на објективот фокусирање. Компатибилен Со : M42 Леќа & Камера Двојна Цел Леќа Адаптер Одговараат За M42 Завртка В Гората Филм Леќа за да Одговараат за Fujifilm FX Камера На сите-метал адаптер е дизајниран да се вклопуваат во објективот безбедно, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен. Функција : Прикачете В гората CCTV леќа за да FUJIFILM FX камерата, исто така, се закачите на M42 Завртка објективот на за FUJIFILM FX камера Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата (AE премерување), или други авто функции не се задржа користење на овој адаптер. Двете камера-страна и леќа-страна на адаптер се изработени од месинг, прецизност-машински и обложено со хром Прецизно одговара и цврста врска - леќа нема игра, јаз или wiggling кога се монтира на адаптер и не прилагодувања се потребни за да одговара на вашите леќи. Нема електронски елемент во адаптер. Можете да ги користите M42 завртка планината леќи, како што се за Carl Zeiss или за Pentax 42mm завртка mount објективи, и дури и enlarger леќи. Одговараат за Одговараат за M42 Завртка Леќа Одговараат за В Гората Објектив За FUJIFILM FX Планината Камера X-A3 X-T2 X-Pro2 X-E2 S X-T10 X-А2 X-Е2 Х-T1 IR X-X T1-Е1 Х-А1 X-М1 X-Pro1 Пакет Вклучува : 1 X M42 да M42 Планината Леќа Прилагодливи Фокус Helicoid Макро Цевка Адаптер - 13-22mm/35-90mm/17-31mm 1 X Леќа Адаптер Одговараат За M42 Завртка В Гората Филм Објективот на за FUJIFILM FX Камера. Сатенски површина Забелешка : вклучете 'пука без леќа' да се користи МФ леќи со адаптери.
M42 да M42 Планината Леќа Прилагодливи Фокус Helicoid Макро Цевка Адаптер - 13-22mm/35-90mm/17-31mm На сите-метал адаптер е дизајниран да се вклопуваат во објективот безбедно, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен.

Други карактеристики

Калибар:
13-22mm, 35-90mm, 17-31mm
Бренд Име:
Pixco
Компатибилен Бренд:
Fuji

Најдобри понуди