• Неодамнешно
  • -20 %
FUJIAN 35mm Ф1.7 видео надзор Филм леќа+50mm ф1.4 ТВ Објектив В Гората за Fuji Fujifilm X-Е2 Х-E1 X-Pro1 X-X M1-A3 X-А2 X-T1 +Леќа хауба

FUJIAN 35mm Ф1.7 видео надзор Филм леќа+50mm ф1.4 ТВ Објектив В Гората за Fuji Fujifilm X-Е2 Х-E1 X-Pro1 X-X M1-A3 X-А2

DEN 2392.00
DEN 2990.40

Количина на стоки
Тековен

7 видео надзор Филм леќа x 1 C-FX Планината Адаптер x 1 В Гората Прстен Адаптер x 2( Подарок ) Леќа худ x 1 ( Подарок ) 46mm Леќа капа x 1 ( Подарок ) Леќа хартија x 1( Дар )
Погоден за :
Fuji Fujifilm X-Е2 Х-E1 X-Pro1 X-Pro2 X-X M1-A3 X-А2 X-А1 X-Т1
Answer : ___________________________ Note :
1.5 mm Минимум Објект Растојание : 0. Вклучува напредни оптички елементи за да се обезбеди сите околу острина и ефикасни светлина спроводливост. Нејзините ирис може рачно да бидат прилагодени според достапните нивоа на светлина.Овој објектив е добро за Портрет Фотографија, но тоа не е добро за Пејсаж Фотографија.8 Минимум Објект Растојание (М О Д) : 30cm - Бесконечност

Модел : системи за видео надзор 50mm Планината тип : В гората
Фокусна должина : 50mm
Бленда : Ф1.4 видео надзор Филм леќа x 1 35mm Ф1.8
Без Бесконечност Фокус
Макро 25мм за многу голо око се види + повеќе макро прстен може да се пука јасно, LOMO ефект е очигледно,
35mm погоден за портрети економија, мали сцени, макро, видео, blur дејство е очигледна, за да ги додадете на нивните камерата на избор за голем отвор членови!
50mm кул тип на погодни за портрети, почекајте поголема од 35 сцени, добра камера ефекти, вистинската изведба на голема бленда
Пакет се Вклучени : 50mm Ф1.Тоа изгледа како навалите леќа.7-C големина на Леќа : 40mm (диа) x 59mm Ирис & Фокус Работење : Прирачник Агол на Гледање : 13.
Модел : системи за видео надзор 35mm Прирачник се Фокусира CCTV Леќа Фокусна Должина : 35mm Бленда : Ф1.8 Фокус : Прирачник Сончев Ореол : Користење на 6 ПАРЧИЊА од кочница вреќа лице во Лице димензија : 17.4
Ирис/ Фокусот работење : прирачник
Агол на гледање : 13. Pls проверете на следниот пример :

. Ова видео надзор Објектив обезбедува ултра јасна визија за вашата камера.На острината во центарот е во ред, но на границата е мека. Тоа ви дава најшироката поле на гледање на сликата avaialble со В гората леќа.
FUJIAN 35mm Ф1.7 видео надзор ТВ Филм леќа+C Планината +Макро прстен+Леќа хауба за Fuji Fujifilm X-Е2 Х-E1 X-Pro1 X-X M1-А2 X-А1 X-Т1 C-FX
Спецификација :
Оваа CCTV Леќа карактеристики легури школка со квалитетот на леќите.3 m Посебен Елемент Рамка : Посебни мат алуминиум сатенски финиш рамка намалува рефлексии & оптимизиран фотографија Премиум Rimmed Стакло : Висок квалитет rimmed стакло го намалува светлината одраз низ објективот работ Инфраред Компатибилен : За висока резолуција day & night снимање
Функција : Планината Тип : C Планината Фокусна Должина : 35mm Бленда : Ф1.7 Формат : 2/3 Инчен AOV : 13.

Други карактеристики

Интерфејс Тип:
Fuji XF
Употреба:
Камерата
Фокусна Должина:
35mm
Максимална Бленда:
Ф1.7
Бренд Име:
WINOTAR
Сцена Тип:
Инсекти,Сепак, Животот,Човековите
Тежина:
101g-150g
Минимална Отворот:
F22
Број на Дијафрагмата Ножеви:
12 Ножеви
Број На Модел На:
СИСТЕМИ ЗА ВИДЕО НАДЗОР 35MM-FX
Леќа Тип:
упатство
Калибар:
35mm
Режим На Фокус:
Рачен Фокус
Леќи на УВ Филтер Големина:
Никој
Фокус Тип:
макро леќа
Почетен Датум:
До 2015
Пакет:
Yes
Целосна Рамка:
No
Тип:
Фиксен Фокус Леќа
Леќа За Стабилизација Тип:
Никој

Најдобри понуди