• Неодамнешно
  • -27 %
37 39 40.5 43 46 49 52 55 58 62 67 72 77mm леќа CPL Дигитален Филтер Леќа Заштитник за canon nikon dslr фото SLR Камера со кутија

37 39 40.5 43 46 49 52 55 58 62 67 72 77mm леќа CPL Дигитален Филтер Леќа Заштитник за canon nikon dslr фото SLR Камера

DEN 140.00
DEN 192.00

Количина на стоки
Тековен


Ги отстранува несаканите одблесоци од не-метални површини како што се вода и стакло.
Интензивира бои и сатурација потемна сино небо, така бели облаци стојат надвор.
Кружни Поларизирана (CPL) Филтер
Филтерот може да се ограничи рефлексија од неметални површината на водата како и стакло прозорци. Со користење на филтер. на бои ќе стане посветла и појасна и контраст ќе биде зајакната. За црна и бела слика преземање. ефектите се исти со Y(К2) и O(G). Ако филтерот се користи заедно со R(25 A). инфраред ефекти ќе се произведува.
Направен од метал (не пластични)
боја : црна
Пакет Се Вклучени :
1 x CPL филтер

Други карактеристики

Калибар:
49mm, 52mm, 55мм, 58mm, 62mm, 67mm, 72mm, 77mm, 46mm, 40.5 мм, 39mm, 43mm, 37mm
Пакет:
Yes
Тип:
Polarizer Филтер
Бренд Име:
Haosim
Број На Модел На:
cpl

Најдобри понуди