• Неодамнешно
  • -20 %
Сребро Метал Макро Автоматски Фокус за Автоматско Продолжување Цевка за Kenko Canon EF-S Lens100D 60D 70D 550D 600D 6D 7D T5i T4i

Сребро Метал Макро Автоматски Фокус за Автоматско Продолжување Цевка за Kenko Canon EF-S Lens100D 60D 70D 550D 600D 6D

DEN 652.00
DEN 815.04

Количина на стоки
Тековен

Сребро Метал Макро Автоматски Фокус за Автоматско Продолжување Цевка за Kenko Canon EF-S Леќа
Опис : Ова макро автоматски Продолжување Цевка Сет е дизајниран да им овозможи на леќата да се фокусира поблиску од неговата нормална поставите минимален фокусирајќи се на далечина. Поблиску има ефект на зголемена вашиот предмет (правејќи таа да се појави поголем во пронаоѓачот на изглед и во вашите слики). Тие се исклучително корисни за макро фотографија, овозможувајќи ви да конвертирате речиси секоја леќа во макро леќа на дел од трошоците, додека одржување на неговата оригинална оптички квалитет. Функција : Ова Макро Продолжување Цевка Сет вклучува 3 продолжување цевки : 13mm,21mm,31mm. Може да се качи на цевки помеѓу објективот и камера тело да се добие вашиот избор на макро се движи. Постојат сосема 8 комбинации. Таа се движи на леќа подалеку од филмот или дигитален сензор. На подалеку објективот е, поблиску фокус, поголемо зголемување. Оваа екстензија цевка не влијае на квалитетот на сликата како што не постои оптика внатре. Дизајниран со сите circuitry и механичко спојување за одржување на авто фокус и TTL авто изложеност со Canon dslr фото Тело. Предните и задните капи се вклучени за да се заштити месеци. Спецификација : Боја : Сребро Материјал : Алуминиум, ABS Компатибилност : За сите EF и EF-S објективи на Canon Цевка Поставите Големина : 62mm x 80mm / 2.4 x3.1in (D x H) Нето тежина : 146g / 5.1 оз Бруто тежина : 200g / 7oz Пакет се вклучени : 1 x Макро Продолжување Цевка Сет 1 x Пред Капа 1 x Задните Капа 1 x Торбичка

Други карактеристики

Компатибилен Бренд:
CANON
Бренд Име:
FOTGA
Број На Модел На:
за Canon EF-S Леќа
Материјал:
Алуминиум ABS
Број На Модел На:
Макро Автоматски Продолжување Цевка
леќа адаптер Прстен:
за canon EFS ЛЕЌИ на КАМЕРАТА тело
боја:
Сребро.
Калибар:
13mm 21mm 31mm

Најдобри понуди