• Неодамнешно
  • -49 %
Zomei Инфраред IR филтер 680nm 720nm 760nm 850nm 950nm IR филтер 37mm 49mm 52mm 58mm 67mm 72mm 82mm за SLR dslr фото објектив на камерата

Zomei Инфраред IR филтер 680nm 720nm 760nm 850nm 950nm IR филтер 37mm 49mm 52mm 58mm 67mm 72mm 82mm за SLR dslr фото

DEN 396.00
DEN 775.68

Количина на стоки
Тековен

Ние само брод да се потврди цел адреси. Додатоци доаѓаат со 3-месечен гарантен.Жариштата се јавуваат најчесто во истиот тип на снимање агли кои предизвикуваат леќа одблесокот. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас.
Времето на изложување е релативно долго кога го користите IR филтер, а tripod е нужно потребни на оваа ситуација. Во овој случај, жариштата обично може да се избегне со снимање далеку од светла извори на светлина.
720nm е погодна за внатрешна и слаба светлина употреба. ИЛИ, можете да изберете да имате замена. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка. Оваа повремено може да предизвика некои под или над поради изложеност на видлива и инфрацрвени светлина на сцената не може да биде иста. Можете да ги користите филтер поединечно или во било која комбинација за да ги задоволат вашите побарувачката. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор.
Изложеност на :
На претворена камери, на изложеност метри се уште работат врз основа на видлива светлина.Zomei Инфраред IR филтер 680nm 720nm 760nm 850nm 950nm IR филтер 37mm 49mm 52mm 58mm 67mm 72mm 82mm за SLR dslr фото објектив Видите на сликите подолу за компаративна снимки со и без употреба на овој филтер. Нормалните леќи се обложени барели да ги апсорбира светлината, но овие облоги не секогаш работат во инфраред, предизвикува овие проблеми. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ . Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ ! Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина. Различни IR филтри имаат различни ефекти.
Заедничките проблеми на МО филтри
Жариштата
Жариштата се релативно честа проблем со инфраред. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само. IR Филтер ние нудиме е двојно нишка со 680nm, 720nm, 760nm, 850nm и 950nm(IR680 IR720 IR760 IR850 IR950) за Објективот на 37mm, 43mm, 46mm, 52mm, 55мм, 58mm,62mm, 67mm, 72mm и 77mm во нашата продавница. Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како рекламира. Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса. (Освен некои земји и APO/FPO) 2.На начин да се постави различни камери може да се разликува,ве молиме да го проверите вашиот прирачник.

Други карактеристики

боја:
680nm, 720nm, 760nm, 850nm, 950nm
Калибар:
≤49mm, 52mm, 55мм, 58mm, 62mm, 67mm, 72mm, 77mm, 82mm, 37mm
Бренд Име:
Zomei
Број На Модел На:
ir филтер
Пакет:
Yes
Тип:
ir филтер

Најдобри понуди