• Неодамнешно
  • -23 %
Системи за видео надзор 35mm ф1.7 Леќа Планината Прстен за Nikon 1 J5 J4 J3 J2 J1 V3 V2 V1 S1 S2

Системи за видео надзор 35mm ф1.7 Леќа Планината Прстен за Nikon 1 J5 J4 J3 J2 J1 V3 V2 V1 S1 S2

DEN 997.00
DEN 1295.52

Количина на стоки
Тековен


Спецификација :
Прирачникот се Фокусира CCTV Леќа
Фокусна Должина : 35mm
Бленда : Ф1.7
Формат : 2/3 Инчен
AOV : 13.8
Фокус : Прирачник
Сончев Ореол : Користење на 6 ПАРЧИЊА од кочница отпуштите
Лице во лице димензија : 17.5 mm
Минимална Објект Растојание : 0.3 m
Посебен Елемент Рамка : Посебни мат алуминиум сатенски финиш рамка намалува рефлексии & оптимизиран фотографија
Премиум Rimmed Стакло : Висок квалитет rimmed стакло го намалува светлината одраз низ објективот работ
Инфраред Компатибилен : За висока резолуција day & night снимање
Функција :
Планината Тип : В Гората
Фокусна Должина : 35mm
Бленда : Ф1.7-В
Леќа големина : 40mm (диа) x 59mm
Ирис & Фокус Работење : Прирачник
Агол на Гледање : 13.8
Минимална Објект Растојание (М О Д) : 30cm - Infinit
Пакет Се Вклучени :
35mm Ф1.7 видео надзор Филм леќа X 1
Задните Првенство за Nex X 1
Пред Објективот капи X 1
C-N1 Планината Адаптер x 1
Компатибилен со камери, вклучувајќи :
NIKON J5 J4 J3 J2 J1 V3 V2 V1 S1 S2 N1 AW1
Answer : ___________________________ Note :
Овој објектив е добро за Портрет Фотографија, но тоа не е добро за Пејсаж Фотографија.
На острината во центарот е во ред, но на границата е мека.
Тоа изгледа како навалите леќа. Pls проверете на следниот пример :

Други карактеристики

Пакет:
Сребрена, Црна
Употреба:
Камерата
Максимална Бленда:
Ф1.7
Сцена Тип:
Инсекти,Уште Живот,Човечки,Посебни,Луѓе,Архитектура
Тежина:
101g-150g
Интерфејс Тип:
nikon 1
Број На Модел На:
Системи за видео надзор 35mm-N1 mmB-S
Бренд Име:
VILTROX
Број на Дијафрагмата Ножеви:
6 Ножеви
Леќа Тип:
упатство
Режим На Фокус:
Рачен Фокус
Почетен Датум:
2013
Целосна Рамка:
No
Пакет:
Yes
Тип:
Фиксен Фокус Леќа
Калибар:
35mm
Фокус Тип:
Премиерот Леќа
Зум Режим:
Телескопски Леќа

Најдобри понуди