• Неодамнешно
  • -5 %
Neewer 1.25 инчи Неутрален Густина Месечината Филтер, Телескоп Окуларот Филтер Помага да се Намали Севкупниот Светлината и Зрачење

Neewer 1.25 инчи Неутрален Густина Месечината Филтер, Телескоп Окуларот Филтер Помага да се Намали Севкупниот Светлината

DEN 488.00
DEN 513.60

Количина на стоки
Тековен


НАПОМЕНА : има промени на нашите во Странство магацин, нашите ЕУ клиенти да нарачате производот од нашите ЕУ магацин(Вклучувајќи ги Франција, Италија, Шпанија и Германија), сите од нашите пакети ќе биде предаден во рок од 1-3 дена, ако не е проблем, но на следење ќе биде одложен поради џет заостануваат, ве молиме да знаат тоа.
Бесплатен Превозот
Neewer 1.25 инчи 13 Проценти Пренос Неутрален Густина Месечината Филтер, Алуминиум Рамка Пластични Тема Оптичко Стакло Телескоп Окуларот Филтер Помага да се Намали Севкупниот Светлината и Зрачење (Црна)
Карактеристики : Премиум Материјал : Алуминиум рамка, пластика нишка и оптичко стакло, трајни и нема да го оштети вашиот леќи Пренесува само 13 проценти од дојдовни светлина, зголемување на контрастот и способноста да размислува детали на Месечината Помага во намалување на вкупната светлината, без да се менува боја, така што не само што ќе го повеќе површината карактеристики и детали менито што се надвор, но исто така можете да учат од нив во поголема удобност Помага да се зачува темно-прилагодени визија додека гледате на лунарната површината Помага во намалување на зрачење, кој е нарушување на граница помеѓу светлината и темнината области, како што должината на лунарниот terminator
Answer : ___________________________ Note : телескоп и tripod НЕ се вклучени.
Спецификација :
Големина : 1.25 инчи
Материјал : Алуминиум Рамка, Пластика Нишка и Оптичко Стакло
Пренос : 13 проценти пренос
Пакет Содржина 1x 1.25 инчен Месечината Филтер

Други карактеристики

Пакет:
Yes
Бренд Име:
NEEWER
Број На Модел На:
10085385
Тип:
Неутрален Густина Месечината Филтер

Најдобри понуди