• Неодамнешно
  • -20 %
2 парчиња IP65 Соларен Погон Оптички Влакна светла Боја се Менува LED Тревник Ноќ Декоративни Светилка за во Градина Патио Пат Партија Празник

2 парчиња IP65 Соларен Погон Оптички Влакна светла Боја се Менува LED Тревник Ноќ Декоративни Светилка за во Градина

DEN 753.00
DEN 940.80

Количина на стоки
Тековен


Одобрението за промет на големо се добредојдени, ве молиме контактирајте со нас за подобра цена
Ви благодариме за гледање!
. Водоотпорен ниво : IP65
11.
Нежно навестување :
Овие светла се целосно не се наплаќа по пристигнувањето. Материјал : не ' Рѓосувачки челик и пластика
5. Материјал на соларен панел : Polysilicon 2 V*60m A ;
4. Не се стави во вода во текот на долг период на време, тоа е само наменета за да се заштитат од дожд и влага. Батерија : 1 x 1. Работно Време : 8-10 часа, вкупно работно време повеќе од 10,000 часа
10.
Кога ќе најдете вашите светла за цел живот се пократки или затемнување, препорачливо е да ја замените батеријата. Големина : како слика покажува
6. Како полнење ефект на соларен панел се зависи од сончевата светлина, LED светло време е под влијание на временските услови, годишни времиња, места, итн. Ве молиме да ги стави под сонцето за 2-3 дена да се добие целосно наполнета пред првата употреба. Број на Led диоди : 1led4
7.
Спецификација :
1.
Како да се користи :
1.
Внимание :
Ве молиме тест на светлината во темнината опкружување или за покривање на соларен панел со рака, бидејќи производот е лесен за контрола, се работи само во текот на ноќта. Не штрајк на производот, така што нема да предизвика до неповратно оштетување. Сертификација : CE, Ro HS
Карактеристики :
Издржливи и стилски нерѓосувачки челик маска
Соларен погон земјата светлина
Светла бела УВ LED светло
Авто-во мрак на почетокот на сензорот
Без жици - безбедно да се користи околу децата и домашните миленичиња
До 15 часа помеѓу секоја целосна наполнетост
Ni-МЗ батерија вклучени
Идеален за области каде конвенционалните електрични набавка не е достапна
Забелешки :
1. Притисни на прекинувач за да го вклучите светлото. отворете пакет, и да ги преземат светлина надвор, можете да ги видите вклучете го врати на соларен панел. Светла боја : Боја за менување на оптички влакна (шарени)
2.Тоа може да се користи како украс, наместо општи осветлување, па затоа не може да обезбедуваат доволно светлина за читање. По префрлување вклучен, може да автоматско светлина контрола и полнење)
3. Време на полнење : 6 часа
9.2 V 600m Ah Ni-МЗ батерија (вклучени)
3. Ве молиме да го отстраните пластична фолија од врвот на соларен панел пред употреба. Нето тежина : Околу 460g/2 PCS
8. Ако светлината не е светла или слаба светлина,ве молиме, не грижете се, а потоа се стави на соларен панел под сончева светлина за да се наплаќаат,бидете сигурни дека прекинувачот е во статус.

Други карактеристики

Емитуваат Боја:
Променливи
Тип На Објект:
Тревник Светилки
Гаранција:
2 години
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Заштита Ниво:
IP65
Карактеристики:
Водоотпорен Соларна led светло отворено
Напон:
6V
Употреба:
За итни случаи
Бренд Име:
ZINUO
Тело Материјал:
ABS
Извор На Светлина:
LED Светилки
База Тип:
Оптоварување
Е dimmable:
No
Стил:
Арт Деко
Извор На Енергија:
Сончевиот
Број На Модел На:
LED-DYN-Влакна-RGB
Е Светилки Вклучени:
No

Најдобри понуди