• Неодамнешно
  • -24 %
Супер Светло Водоотпорен LED Лента 5630 5730 120LEDs/m Флексибилни LED Лента Светлина Ладно Топло бела за Градина Кујна, Светла DC12V 5M

Супер Светло Водоотпорен LED Лента 5630 5730 120LEDs/m Флексибилни LED Лента Светлина Ладно Топло бела за Градина Кујна,

DEN 321.00
DEN 422.40

Количина на стоки
Тековен


Карактеристики На Производот :
Супер светло 5630 SMD LED, висок интензитет и сигурност.
Долг животен век 50.000 часа
Континуирана должина
Флексибилна лента за curving околу наведнува
Целосно мазни, па дури и светлината се шири, решавање на нерамна прозрачна проблем
Ултра-светли но работи на ниски температури
Ниска потрошувачка на енергија
Спецификации :
мит Боја : топло бела/бела
Заштита го Оценувате НЕ Водоотпорен/ цевка водоотпорен IP67/ Водоотпорен IP65
Работен Напон : DC 12v
LED Количина : 120leds / m
PCB ширина : 8mm
Погледнете агол : 120 ° ~ 140 °
Работна Температура : -20 ° до 50 °
Примена :
Идеален за декорација на градење на контурите, пејсажи осветлување, забава теми,
Празник на светлината скулптура, декоративна слика, активни знаци, прикажува, продавница прозорци
И storefronts, бар, ноќен клуб, на улица, тротоарот, дек, парк, тремот, скалите, оградата, таванот, или патеката.
Пакет се вклучени :
1 X 5m лер флексибилни газа светлината( не вклучува напојување)

Други карактеристики

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела
боја:
Не Водоотпорен, Водоотпорен IP67, Водоотпорен IP65
Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
Бренд Име:
RAZEND
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Led Диоди Број/M:
120Led
LED Чип Модел:
SMD5630
Напон:
12V
Боја Temp(К):
3000-8000K
Водоотпорен:
Yes
Број На Модел На:
5630 led лента 120leds/m
Спецификации (монистра светлина / m):
120Led

Најдобри понуди