• Неодамнешно
  • -40 %
5m 600 LED 5054 Истакна LED Sttrip, 12V Флексибилни Светлина 120 led/m Висока Осветленост од 5050 5630 2835 Флексибилна Лента Светлина

5m 600 LED 5054 Истакна LED Sttrip, 12V Флексибилни Светлина 120 led/m Висока Осветленост од 5050 5630 2835 Флексибилна

DEN 350.00
DEN 583.20

Количина на стоки
Тековен

5m 600 LED 5054 Истакна LED Sttrip, 12 V Флексибилни Светлина 120 led/m Висока Осветленост од 5050 5630 2835 Флексибилна Лента Светлина
Спецификација :
LED Type : 5054 SMD
LED Лента Спецификации : 120 LEDs / m
LED Количина : 600 LEDs/5m
Боја : Топло Бела / Ладно Бела
Работни Влезен Напон : DC12 V
Заштита одделение : Не-водоотпорен
PCB Боја : Бела
Панел ширина : 10мм
Е Dimmable : Yes(dimmer префрлете се потребни,но не се вклучени)
Е Trimmable : Yes(cuttable на секои три Led диоди)
Возење Режим : Contant Напон
Зрак Агол : 120
Агол на гледање : прилагодлив со монтажа позиција
Работа Tempreture : -20 до 50
Карактеристики :
Супер светло 5054 СМД врвот ЛЕР, висок интензитет и сигурност.
Континуирана должина, се одликува со 5 метри.
Долг животен век 60,000+ часа
Флексибилна лента за curving околу наведнува
Ниска потрошувачка на енергија
Целосно мазни, па дури и светлината се шири, решавање на нерамна прозрачна проблем
Ултра-светли но работи на ниски температури
Апликации :
светне шарени дома живот ,DIY домаќинство светла за ходници, скали, патеки ,прозорци
Светне шарени живот хотели декорација употреба, Театри, клубови, трговски центри, фестивали и настапи
Архитектонски декоративни осветлување, Archway, крошна и bridge edge lighting, Security lighting and Emergency
Широко се применува во Backlighting за signage писма, сокриени осветлување и реклама знак осветлување
Применливи за автомобили & Авион модел декорација, контурата осветлување или граница
Пакет се вклучени :
1 X 5m led лента

Други карактеристики

Бренд Име:
VANJING
Лента тип:
SMD
Водоотпорен:
No
LED Чип Бренд:
Epistar
Led Диоди Број/M:
120
Повод:
дневна соба
Потрошувачка на енергија (W/m):
5.76 W/m
Извор На Енергија:
DC
Напон:
12V
сертификација:
CE,RoHS
Просечен Живот (часот):
50000
Број На Модел На:
5054 LED Лента Светлина
Енергија:
Префрлете
Боја Temp(К):
3000K(Топло Бела)
Тип На Објект:
Лента
Спецификации (монистра светлина / m):
120
LED Чип Модел:
SMD5054
Тип На Објект:
Лента
боја:
бела/топло бела

Најдобри понуди