• Неодамнешно
  • -30 %
120 Led диоди/метар Една Линија SMD 5050 ЛЕР Флексибилни Газа Светлината Бела/Топло Бела 5M/Roll

120 Led диоди/метар Една Линија SMD 5050 ЛЕР Флексибилни Газа Светлината Бела/Топло Бела 5M/Roll

DEN 720.00
DEN 1027.68

Количина на стоки
Тековен


Долг животен век >50.000 часа Боја : Бела; Топло Бела Работен Напон : DC12 V LED Кол : 120leds/m Работа Тековни/метар : 0.35-0.4 Работа Tempreture : -20 до 50 LED Type : High Quality 5050 SMD LED, висок интензитет и сигурност Ниска потрошувачка на енергија,Супер-светли но работи со ниска температура. Сите светлината се шири и целосно мазни,светлечки многу дури и. Секој 3-LED диоди cuttable без оштетување на остатокот ленти, според вашите барања. Самолепливи назад со Адхезивна лента за безбедна и лесна апликација
Светне шарени дома живот ,DIY домаќинство светла за ходници, скали, патеки ,прозорци. Светне шарени живот хотели декорација употреба,Театри, клубови, трговски центри, фестивали и настапи. Архитектонски декоративни осветлување,Archway, крошна и bridge edge lighting, Security lighting and Emergency. Широко се применува во Backlighting за signage писма, сокриени осветлување и реклама знак осветлување. Применливи за автомобили & Авион модел декорација, контурата осветлување или граница.
1 * 5m Една Линија 5050 led лента (не вклучуваат адаптер)

Други карактеристики

боја:
Бела, Топло Бела
Тип На Објект:
Лента
Број На Модел На:
5050-120D-W-L
Извор На Енергија:
DC
Боја Temp(К):
-
сертификација:
CE,FCC,RoHS
Бренд Име:
coolo
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
Водоотпорен:
No
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Енергија:
Секогаш На
Напон:
12V
Led Диоди Број/M:
120 компјутери/m
LED Чип Модел:
5050
Потрошувачка на енергија (W/m):
16.8 W/M
Спецификации (монистра светлина / m):
120

Најдобри понуди