• Неодамнешно
IMALENT DX80 Кри XHP70 LED Светилка 32000 Lumens 806 Метри Полнење преку USB Интерфејс Факел Фенерче

IMALENT DX80 Кри XHP70 LED Светилка 32000 Lumens 806 Метри Полнење преку USB Интерфејс Факел Фенерче

DEN 18216.00

Количина на стоки
Тековен

Relase Датум : Почитувани клиенти ,IMALENT DX80 уште во тестирање ,кое ќе се испрати на 5 август страна на курирската служба DHL/UPS-от ,се надевам, ќе може да ги разбере ! Опис на производот : DX80 "Темна Терминатор" е паметно планирање и светлината и животот време со високи перформанси отворено светилка, погодна за отворен за пребарување и голем спектар на примена сценарија во светло извор избор, употреба на меѓународни врвни брендови КРИ XHP70 извор на светлина 8 низа за 32,000 lumens . Дизајниран со OLED екран функција. Преку напредни интелигентни коло дизајн, во реално време следење и пресметка на сегашната тезги на светлосен флукс, останатите моќност и напонот. Е погодна за рационално планирање на отворено патувања и активности, ефикасно да се избегне недостатокот на електрична енергија поради несреќи , Уживајте во safe отворено Производ Fetures : 8 КРИ XHP70 2 генерации на ЛЕР, животот на 50000 часа, до 32,000 lumens супер светло излез Мулти-функција на екранот, може да се прикаже спектар на параметри Изградена-во 8-сегмент 3000m AH висока стапка на празнење на батеријата држи Производ големина : 213mm (должина) x92mm (глава дијаметар) x50mm (барел дијаметар) Производ тежина (со батерија) : 1204g Висока ефикасност постојан струја коло со постојана светлината Електронски анти-обратна дизајн, заштита коло Интелигентни коло контрола на температурата функција, согласно работните државата и надворешна температура автоматски да прилагодувате осветленост излез, за одржување на употреба на удобност двострано обложени анти-нула оптичка леќа Алуминиум портокал рефлектор купот на телото е направен од висок квалитет на воздушната алуминиумска легура, на површината преку носат-отпорни, воени прописи три тешки елоксирани IPX-8 водоотпорен стандард (подводни 2 метри)

Други карактеристики

Емитуваат Боја:
Бела
Боја На Каросеријата:
Црна
Тип На Објект:
Рефлектори
Зум:
No
Број На Модел На:
IMALENT DX80
Функција:
Тешко Светлина,Шок Отпорни
сертификација:
CE,CCC
Поддршка Dimmer:
2-4 датотеки
Бренд Име:
Supfire
Тип На Светилка:
Кампување
Лумен:
Други
Тип На Батерија:
18650
Осветлување Растојание:
> 500 метри
Префрлете Го Режимот:
Висок/Среден/Низок
Извор На Светлина:
LED Светилки
полнач:
Батерија
Фокусна Должина:
Не-прилагодлив
Тело Материјал:
Алуминиум легура
боја:
Црна
Водоотпорен:
Yes
Wattage:
35W
Модел на LED Монистра:
Кри

Најдобри понуди