• Неодамнешно
  • -17 %
Мини Пиксели флексибилни 3 Pin LED Лента DC5V 60LEDs/M 5mm Тенок Верзија Не-водоотпорен SK6812 Сон Боја Брка Дигитални Светлина

Мини Пиксели флексибилни 3 Pin LED Лента DC5V 60LEDs/M 5mm Тенок Верзија Не-водоотпорен SK6812 Сон Боја Брка Дигитални

DEN 313.00
DEN 377.76

Количина на стоки
Тековен

Мини Пиксели флексибилни LED Лента DC5 V 60 LEDs/M 5mm Тенок Верзија Не-водоотпорен SK6812 Сон Боја си поигруваше со Конектор 3 Pin Излез и Влез на Проширување на сон боја во тесен простор
Карактеристики
Спецификација
Како да се поврзете
Претпазливост
1. Влезниот напон НЕ мора да се повисоки 5 V
2. Мини крива дијаметар е 5 CM
Типична Примена
1. Примена декорација
2. Компјутер
3. ТВ
4. Автомобилската
5. Фаза
6. Крпа & Додатоци Поврзани Додатоци Прашања & Одговори П : Може ли да го користам овој сон боја лента отворено ? A : Не, немојте да го користите овој производ за отворено како тоа не е водоотпорен П : Како да го спакуваат оваа пиксели, led лента ? A : Тоа е валани со пластични ролна и тогаш спакувани во анти-stactic торба. П : Што е max должина можам да ја поврзете оваа мини лента постојано ? A : 2 Метри П : Може ли текст повисок напон (како 12 V,24 V, итн ) на овој лента на светлина ? A : НЕ, НЕ го ПРАВАТ тоа затоа што повисок напон ќе ги уништи IC

Други карактеристики

Емитуваат Боја:
SMD5050 RGB, SMD3535 RGB
боја:
0,5 метар, 1 метар, 2 метри
Бренд Име:
nicelux
Лента тип:
SMD
Водоотпорен:
No
Led Диоди Број/M:
60
Повод:
дневна соба
Потрошувачка на енергија (W/m):
8.64 W/m
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
CE,RoHS,EMC,LVD,CCC
Просечен Живот (часот):
30000
Тип На Објект:
Лента
Спецификации (монистра светлина / m):
60
LED Чип Бренд:
SANAN
Напон:
5V
LED Чип Модел:
SK6812
Ширина:
5mm

Најдобри понуди