• Неодамнешно
  • -30 %
3V/5V/12V Неонски Светлина 6mm Шиење Работ ЕЛ Жица Led Танц Партија Оркестарот Автомобил Неонски Светла LED светилка Флексибилни 2.3 MM Јаже Цевка LED Лента

3V/5V/12V Неонски Светлина 6mm Шиење Работ ЕЛ Жица Led Танц Партија Оркестарот Автомобил Неонски Светла LED светилка

DEN 51.00
DEN 72.48

Количина на стоки
Тековен


Флексибилни ЕЛ Жица Неонски Светло Танц Партија Оркестарот Светлина
ЕЛ жица е тенка бакарна жица обложени во phosphor која зрачи со 360 степени непрекинат светлина кога наизменични тековни се применува на него.
Тоа е bendable како тенка неонски цевка која го прави идеален за флексибилни декорација.
Тоа е одлично за автомобил декорација, партии, кампување, бар декорација и така натаму.
Светлината вашиот живот и да се забавуваат!
1. Engergy на енергија ,висока осветленост
2. Colouful со мека светлина
3. мала тежина ,вода доказ
4. flexbile и лесно можат да бидат свиткани ,криви ,се сече ,заврзана
5. Висока осветленост ,поларните жица
Спецификации :
Боја : Црвена, сина, зелена, жолта, бела, виолетова, розева, портокалова
Lehgth : 1/2/3/5m
Прозрачна Појас Дијаметар : 2.3 MM, со 6 ММ шиење работ
Влезен напон : DC 12 V
Оваа жица доаѓа со стандарден конектор толку едноставно приклучоци во било ЕЛ возачот
1.Технички параметри на ел Жица :
(1) Работен напон : 50-120 V; Оптимално оперативен напон : 110 V.
(2) Работна фреквенција : 800 MHZ-1200 HZ; Оптимална фреквенција : 1000 Hz.
(3) Статични capacitance : 6.5 нф/m(20°C RH
(4) осветлување интензитет : 200cd/m2(110 V 1000 HZ).
(5) потрошувачка на Енергија : 43m W/M (110 V 1000 HZ).
(6) цел Живот : 6000-7000 часа(100 V ,1 KHz)
(7) Работна температура : -20°C~+70°C.
(8) Релативна влажност : RH
(9) Складирање температура : -10°C~+40°C
(10) Складирање релативната влажност : RH
ЕЛ Жица за Апликација :
1. Облека Декорација-спортска облека,Т-Маица на капи
2. Возилото декорација-за автомобили,велосипеди, брод декорација
3. Куќа декорација—за КТВ,Бар фаза,Прозорци,
4. Рекламирање одбор-изработка на различни логоа, различни форми
5. Фестивал декорација—Новогодишни елки
Инсталација :
Не треба да се држиме лепило,само приклучете го sewable запис директно до вратата или инструмент биро пукнатина, на панел шевовите.Не мора да се грижите за остават траги на лепак.Тоа е исто така лесно да се само бод ознаката директно на површината.
Забелешка : АКО не сте на инверторот за ЕЛ жица ,тогаш ќе работат со 110 V

Други карактеристики

боја:
Бела, Жолта, Црвена, Виолетова, Зелена, Сина, портокалова, Розова, Флуоресцентно Зелена, Мраз сина
Wattage:
1M, 2M, 3M, 5M
Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Лента тип:
Круг 2-жица
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Бренд:
Epistar
Енергија:
Префрлете
Led Диоди Број/M:
1
Број На Модел На:
неонски светлина
Водоотпорен:
Yes
Повод:
Плоштад
Бренд Име:
Apluses
Напон:
3V
Потрошувачка на енергија (W/m):
0.3
LED Чип Модел:
неонски светлина
Спецификации (монистра светлина / m):
1

Најдобри понуди