• Неодамнешно
  • -30 %
5M RGBW/RGBWW 4 боја во 1 DC12V 60Leds/m led чип 300leds Водоотпорен IP30/65/IP67 SMD 5050 ЛЕР флексибилни Газа светлината

5M RGBW/RGBWW 4 боја во 1 DC12V 60Leds/m led чип 300leds Водоотпорен IP30/65/IP67 SMD 5050 ЛЕР флексибилни Газа светлината

DEN 558.00
DEN 797.76

Количина на стоки
Тековен


Опис : 1. Извор на светлина : 5050 SMD LED лента. 2. Водоотпорен : Не-водоотпорен ~IP67(ние може да се направи сите одделение) 3. Емитуваат боја : RGB+втората светска војна/W 4 во 1 ПРЕДВОДЕНА 4. Агол на гледање : 120 степени 5. 3 M селотејп во грб(НЕ вклучувајќи IP67). 6. Оперативен Температура : -25 ~ +60 °C 7. Складирање Температура : -40 ~ +80 °C 8. Напон : DC 12 V 9. Лента ширина : 12mm PCB Одбор 10. White/Black Апликации : 1). Архитектонски декоративни осветлување 2). Внатрешна и надворешна Декорација 3). Присутните walkway осветлување 4). Скали осветлување & Декорација 5). Граница/контурата осветлување 6). Channel писмо осветлување 7). Итни & Security осветлување 8). Чове осветлување 9). Продавница-прозорец за декорација.
Се обрне внимание : PCB боја : Бела/ Црна PCB IP30 : Не - водоотпорен IP65 : Водоотпорен во Силиконски Слој IP67 : Водоотпорен во Silicon Tube

Други карактеристики

Емитуваат Боја:
Бела ПХБ, Црна PCB
боја:
RGBW IP30, RGBW IP65, RGBW IP67, RGBWW IP30, RGBWW IP65, RGBWW IP67
Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
Енергија:
Движење
Боја Temp(К):
.
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
LED Чип Модел:
SMD5050
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
Бренд Име:
YJBCo
Водоотпорен:
No
Број На Модел На:
5050 led лента
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Напон:
12V
Потрошувачка на енергија (W/m):
11.52 W/m
Спецификации (монистра светлина / m):
60

Најдобри понуди